Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 16.07.2019 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Ocena:

Policjanci z Turku najlepsi w międzypowiatowym konkursie Policjant Ruchu Drogowego 2019

Turek 13.05.2019 09:33

Policjanci z Turku najlepsi w międzypowiatowym konkursie Policjant Ruchu Drogowego 2019

W piątek 11 maja br. odbył się konkurs ”Policjant Ruchu Drogowego 2019”. Tym razem konkurs odbywał się na terenie Turku. W konkursie rywalizowało po trzech najlepszych policjantów z komend Policji w Turku, Koninie, Słupcy i Kole. Eliminacje podzielono na kilka etapów. Po krótkiej odprawie w Komendzie Policji w Turku i losowaniu numerów startowych, policjanci drogówki zaprezentowali swoje umiejętności w ręcznym kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu ulic Chopina i Alei Jana Pawła II w Turku.


Kolejnym etapem zmagań mundurowych był przejazd sprawnościowy na torze motocyklem, a następnie samochodem na placu manewrowym.

Po podliczeniu punktów za poszczególne konkurencje okazał się ,że sierż.sztab. Dominik Mąka z Komendy Powiatowej Policji w Turku nie dał swoim kolegom jakichkolwiek szans i wygrał wszystkie konkurencje, co dało mu I miejsce w kwalifikacji ogólnej!

Na drugim miejscu podium znalazł się policjant z Turku asp. Radosław Krzyżanowski, a na trzecim miejscu uplasował się mł.asp. Piotr Walczak też z komendy w Turku.

Kwalifikacja funkcjonariuszy z poszczególnych komend:

Komenda Miejska Policji w Koninie

  1. ex aequo sierż.sztab. Dawid Woziński oraz st.sierż. Mariuszem Gruchalski

  2. mł.asp. Przemysław Druszcz

Komenda Powiatowa Policji w Kole

  1. mł.asp. Sebastian Wojtczak

  2. st. sierż. Marcin Malesza

  3. sierż.sztab. Łukasz Wypychowski

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy

  1. sierż. sztab. Roman Wysokowski

  2. ex aequo st. sierż. Piotr Przybylski oraz sierż sztab. Andrzej Wrotecki

Komenda Powiatowa Policji w Turku

  1. sierż.sztab. Dominik Mąka

  2. asp. Radosław Krzyżanowski

  3. mł.asp. Piotr Walczak

Międzypowiatowe etap konkursu zakończył się uhonorowaniem zwycięzców, wręczeniem pucharów i drobnych upominków. Funkcjonariusze odebrali je z rąk komendantów poszczególnych jednostek, Zdzisława Wojtkowiaka – radnego powiatowego oraz przedstawicieli Starostwa Konińskiego. Słowa uznania za wysiłek włożony w rywalizację przekazał Komendant Powiatowy Policji w Turku - młodszy inspektor Michał Grzelak. Do gratulacji przyłączyli się także I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkomisarz Mariusz Jaworski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinspektor Jacek Brzęcki i I Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Słupcy młodszy inspektor Jan Rabiej.

Policjanci, który zajęli pierwsze miejsce w poszczególnych komendach będą w czerwcu reprezentować swoje jednostki w etapie wojewódzkim konkursu. Ubiegłym roku Komendę Powiatową Policji w Turku reprezentował także sierż.sztab. Dominik Mąka i w etapie wojewódzkim uplasował się na wysokim czwartym miejscu.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komendant wyróżnił policjantów i pracowników policji Czytelnicy piszą - Po nowemu, ale czy lepiej ? Modernizacja elektrowni Konin MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019 Miejsca w szkołach Dla komfortu mieszkańców i urody miasta Stań na własnych nogach (z pomocą Rossmanna) Czytelnicy piszą ... Czekamy na chodnik Nowe przystanki autobusowe Kleszcze !