Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 19.07.2019 r. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Ocena:

Róża bez kolców, czyli śladami Zofii Urbanowskiej

Konin 13.05.2019 09:27

Róża bez kolców, czyli śladami Zofii Urbanowskiej

W ramach obchodów Konińskiego Roku Zofii Urbanowskiej 8 maja odbyła się Gra Miejska „Róża bez kolców, czyli śladami Zofii Urbanowskiej”.


Organizatorem zabawy była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koninie, współorganizatorem Filia Starówka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Gra odbywała się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Konina i Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i patronatem medialnym Przeglądu Konińskiego.

Celem gry było podniesienie wiedzy uczestników na temat twórczości Zofii Urbanowskiej, rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Zofii Urbanowskiej, zapoznanie z miejscami w Koninie związanymi z Zofią Urbanowską, zwiększenie wiedzy uczniów - uczestników gry dotyczącej własnego miasta. W nowoczesny sposób przekazano wiedzę na temat zabytków, charakterystycznych miejsc. Dostarczono uczniom okazji do twórczego działania w atmosferze dobrej współpracy i zabawy. Gra skierowana była do uczniów klas piątych szkół podstawowych z terenu miasta Konina.

Uczniowie otrzymali mapkę, zasady gry, fabułę i z opiekunem wyruszyli w poszukiwanie miejsc zaznaczonych na mapie, gdzie oczekiwali na nich Strażnicy Gry. Rozwiązywali wyznaczone im zadania zdobywając za to punkty. Podczas zabawy wykorzystano kody QR, Kahoota, rebusy, puzzle i krzyżówki.

Jednym z etapów gry były odwiedziny w Filii Starówka, tutaj sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę o życiu i twórczości Zofii Urbanowskiej. A w kwiaciarni „Mimoza” za prawidłowe rozwiązanie zadania drużyny otrzymali róże, które złożyli na grobie patronki szkoły.

Grę wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Koninie. Otrzymała puchar ufundowany przez Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, który wręczyła Mirona Adamska prezes oddziału TNBSP w Koninie. Podsumowanie imprezy odbyło się w Archiwum Państwowym.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komendant wyróżnił policjantów i pracowników policji Czytelnicy piszą - Po nowemu, ale czy lepiej ? Modernizacja elektrowni Konin Miejsca w szkołach Dla komfortu mieszkańców i urody miasta Nowe przystanki autobusowe Czytelnicy piszą ... Czekamy na chodnik Kleszcze ! 19 lipca - ostatnim dniem przyjmowania wniosków o dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu! Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze