Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 31.05.2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Ocena:

Róża bez kolców, czyli śladami Zofii Urbanowskiej

Konin 13.05.2019 09:27

Róża bez kolców, czyli śladami Zofii Urbanowskiej

W ramach obchodów Konińskiego Roku Zofii Urbanowskiej 8 maja odbyła się Gra Miejska „Róża bez kolców, czyli śladami Zofii Urbanowskiej”.


Organizatorem zabawy była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koninie, współorganizatorem Filia Starówka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Gra odbywała się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Konina i Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i patronatem medialnym Przeglądu Konińskiego.

Celem gry było podniesienie wiedzy uczestników na temat twórczości Zofii Urbanowskiej, rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Zofii Urbanowskiej, zapoznanie z miejscami w Koninie związanymi z Zofią Urbanowską, zwiększenie wiedzy uczniów - uczestników gry dotyczącej własnego miasta. W nowoczesny sposób przekazano wiedzę na temat zabytków, charakterystycznych miejsc. Dostarczono uczniom okazji do twórczego działania w atmosferze dobrej współpracy i zabawy. Gra skierowana była do uczniów klas piątych szkół podstawowych z terenu miasta Konina.

Uczniowie otrzymali mapkę, zasady gry, fabułę i z opiekunem wyruszyli w poszukiwanie miejsc zaznaczonych na mapie, gdzie oczekiwali na nich Strażnicy Gry. Rozwiązywali wyznaczone im zadania zdobywając za to punkty. Podczas zabawy wykorzystano kody QR, Kahoota, rebusy, puzzle i krzyżówki.

Jednym z etapów gry były odwiedziny w Filii Starówka, tutaj sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę o życiu i twórczości Zofii Urbanowskiej. A w kwiaciarni „Mimoza” za prawidłowe rozwiązanie zadania drużyny otrzymali róże, które złożyli na grobie patronki szkoły.

Grę wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Koninie. Otrzymała puchar ufundowany przez Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, który wręczyła Mirona Adamska prezes oddziału TNBSP w Koninie. Podsumowanie imprezy odbyło się w Archiwum Państwowym.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Konin na różowo