Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 14.11.2019 r. Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Ocena: 1
1 0

Przekazanie pojazdu oraz sprzętu dla OSP

Konin 11.05.2019 11:30

Przekazanie pojazdu oraz sprzętu dla OSP

9 maja 2019 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu oraz sprzętu należącego do konińskich strażaków dla jednostek OSP z terenu miasta Konina oraz powiatu konińskiego.


Podczas uroczystości obecny był Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Arkadiusz Przybyła, Starosta Koniński Stanisław Bielik wraz z Wójtami i Burmistrzami powiatu konińskiego, których jednostki otrzymały sprzęt oraz zastępca Prezydenta Miasta Konina Witold Nowak.

W roku 2018 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie dzięki wydatnej pomocy Posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika otrzymała z dotacji celowej budżetu państwa 350 000,00 zł. W ramach zadania został zakupiony samochód rozpoznawczo – ratowniczy marki Ford Ranger wraz z wyposażeniem w postaci: pilarek do drewna, kamer termowizyjnych oraz aparatów powietrznych.

W związku z powyższym możliwe było przekazanie lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego marki Toyota dla jednostki OSP Cukrownia Gosławice, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym i posiada na swoim wyposażeniu łódź ratowniczą z silnikiem zaburtowym. Ponadto dla jednostek OSP: Barłogi, Witnica, Mąkolno, Wierzbinek, Grodziec, Dębówiec, Modła Królewska, Węglew Kolonia, Adamów, Grochowy, Kawnice oraz Golina konińscy strażacy przekazali: pilarki do drewna, piły do cięcia betonu i stali, aparaty powietrzne wraz z butlami oraz maskami, sygnalizatory bezruchu oraz radiotelefony przenośne.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: st. kpt. Piotr Szafrański

xYz Data: 11.05.2019 16:52 ID:11225
No to ale sie napracowali.
xYz Data: 11.05.2019 16:53 ID:11226
No to ale sie napracowali.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


KOMUNIKAT – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Na Kleczewskiej TERYTORIALS ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA NA GORĄCYM UCZYNKU Już nie będzie straszył w centrum miasta Konin: randka małżeńska Wzięli się za zieleń Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Pożar oraz wypadek na ulicy Przemysłowej Ruszyły prace przy budowie ulic: Batorego, Przemysła II, Łokietka i Jana Kazimierza