Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 19.08.2019 r. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Ocena: -3
0 3

Konińskie obchody 4 czerwca

Konin 10.05.2019 13:29

Konińskie obchody 4 czerwca

Koncert Piotra Bukartyka z zespołem Ajagore w niezwykłej scenerii konińskiej huty -
zakładu Impexmetal S.A. Aluminium Konin, budowanie symbolicznego okrągłego stołu
przez młodzież, biegi, spływ kajakowy, wystawa plakatu, akcja oddawania krwi, seans
filmowy w plenerze - to wszystko w ciągu zaledwie trzech dni od 2 do 4 czerwca. Tak Konin
świętować będzie 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. Do udziału w
wydarzeniach zaprasza Prezydent Konina.


Konińskie obchody rozpocznie 2 czerwca koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu”
w Parku im. F. Chopina (godz. 17.00). Po nim w ramach wydarzenia „Zew Wolności”
(godz. 19.00) na tej samej scenie posłuchamy piosenek bardów Solidarności, w wykonaniu uczniów szkół średnich, MDK oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. W parku będzie też meta imprez o charakterze sportowym: rowerowego zlotu gwiaździstego, biegu od Ronda
im. T. Mazowieckiego do Parku im. F. Chopina, uczestnicy spływu kajakowego dotrą do bulwaru. Chętni w niedzielę, właśnie w parku, będą mogli oddać krew. Na godz. 18.00
w Pałacu Reymonda zaplanowano otwarcie wystawy plakatu „Droga do wolności”. Kto lubi kino w plenerze, powinien wybrać się na Plac Niepodległości, gdzie KDK pokaże film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” (godz. 21.30).

 

3 czerwca o 17.00, w ramach Akademii Demokracji, w MDK-u odbędzie się otwarte spotkanie z sędzią Igorem Tuleyą.

 

4 czerwca na finał obchodów zapraszamy na niezwykły koncert. Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore zagrają dla koninian w wyjątkowej scenerii – na terenie zakładu Impexmetal S.A. Aluminium Konin. To właśnie w hucie, w grudniu 1981 roku, odbył się największy w Wielkopolsce strajk  przeprowadzony w reakcji na wprowadzenie stanu wojennego. Co ważne! Na koncert będą obowiązywały bezpłatne zaproszenia, bo liczba miejsc jest ograniczona. O tym, w jaki sposób będzie można je zdobyć poinformujemy w osobnym komunikacie.

 

Ciekawą inicjatywą będzie „Debata młodzieży - mam wpływ!” w II LO, w której wezmą udział uczniowie konińskich szkół. Poprzedzi ją happening polegający na odtworzeniu idei Okrągłego Stołu. Miejska Biblioteka Publiczna, w ramach obchodów, zorganizuje wystawę, na której pokaże publikacje z tamtych czasów. Również 4 czerwca na stadionie przy Podwalu konińskie szkoły wezmą udział w happeningu „Nie - dla przemocy! Tak - dla dobrej demokracji!”.
 

Dodajmy, że z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów prezydent Konina powołał Komitet Honorowy składający się  ze świadków tamtych zdarzeń.
 

Informacje dotyczące obchodów będziemy publikować na bieżąco na stronie www.konin.pl
i na naszym profilu na FB.

 

Aneta Wanjas
Rzecznik Prezydenta Konina  

koninianin Data: 11.05.2019 02:24 ID:11213
Co ma pan sędzia Tuleya do konińskich obchodów rocznicy 4 czerwca? To czystej wody prowokacja rządzącej Koninem Platformy Obywatelskiej. Prezydencie Korytkowski i Nowaku nie iddżcie tą drogą.To droga potęgująca napięcia, emocje i podziały.Czy naprawdę w Koninie w którym tyle przed nami kłopotów i wyzwań jest to potrzebne? To gorzej niż zbrodnia - to błąd" powiedział Talleyrand, to gorzej niż błąd, to głupota.
koninianka Data: 11.05.2019 13:07 ID:11220
Prezydencie Piotrze Korytkowski - co ma wspólnego sędzia I. Tuleja z wyborami 4 czerwca?! (Ma Pan Koniniaków za idiotów?) Prezydencie Witoldzie Nowaku - może czas wziąć przykład z Pana Jana Rulewskiego!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konin wicemistrzem wyludniających się miast List otwarty - Nie róbcie nam Marszu 1 września Zmiana terminu Marszu Tolerancji Porzucony pies Miejski Zakład Komunikacji w Koninie ponownie na zakupach Konińscu pielgrzymi w Wyszynie Bp Mering do pielgrzymów w Turku Jubilaci Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Powidz Wyruszyła Konińska Pielgrzymka na Jasną Górę