Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 27.02.2020 r. Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Ocena:

Straż Graniczna szuka chętnych do służby

Konin 10.05.2019 09:19

Straż Graniczna szuka chętnych do służby

Szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej chce zasilić coraz większa liczba młodych ludzi, którzy swoje życie planuje związać ze służbą w Straży Granicznej. W do końca 2019 planowane jest przyjęcie kolejnych 70 osób.


Służba w Straży Granicznej od zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian Straż Graniczna oferuje szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii, we Włoszech, na Litwie) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii. Służba w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej może być pełniona w jednym z trzech województw – lubuskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim.

Straż Graniczna oferuje przede wszystkim:

- stabilne, stałe zatrudnienie,

- atrakcyjne wynagrodzenie (od stycznia 2020 r. minimum 3 750 zł. na rękę)

- ciekawą, satysfakcjonującą służbę w dynamicznych zespołach,

- prawa emerytalne po 25 latach służby,

- wyjątkową rolę społeczną - służbę w organizacji zaufania społecznego,

- nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe, tzw. „mundurówka”

- wysoki poziom nauczania w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej,

- możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego oraz perspektywę rozwoju zawodowego i uzyskanie stopnia oficerskiego dla osób z wyższym wykształceniem,

- bardzo szeroki katalog specjalizacji.

 

Osoba, która pragnie wstąpić w szeregi funkcjonariuszy Straży Granicznej musi być obywatelem polskim, nie może być karana, mieć co najmniej średnie wykształcenie, matura nie jest wymagana. Ważne by posiadała odpowiednią wiedzę ogólną, zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowie kwalifikacyjnej, testach psychologicznych, badaniu psychosomatycznym, testu z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy SG kierowany jest na szkolenia do jednego z Ośrodków szkolenia Straży Granicznej. W tym czasie nie jest skoszarowany na stałe. W trakcie weekendów może odwiedzać swoją rodzinę.

mjr SG Joanna Konieczniak

 
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą- Ceny na konińskim basenie Dopisuje dobre tempo prac nad promenadą ZMARŁ NADKOM. GABRIEL HIBNER (1963 - 2020) Ciepło drożeje w Koninie Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa w Konińskim Szpitalu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie koronawirusa Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych Spotkania dotyczące ochrony ilościowej jezior Kto zasiada w radach nadzorczych spółek miejskich CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE!