Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.05.2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ocena:

Wprowadzenie relikwii Dzieci Fatimskich

Tuliszków 08.05.2019 09:56

 Wprowadzenie relikwii Dzieci Fatimskich

Sobór Watykański II w Konstytucji o Liturgii pisze: „Zgodnie z tradycją Kościół oddaje cześć świętym oraz otacza szacunkiem ich autentyczne relikwie i wizerunki” (n. 111). W pięknej świątyni, na tuliszkowskim wzgórzu, znajdują się relikwie: św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. siostry Faustyny, bł. Karoliny i wiele innych. Od 6 maja br., wierni będą mogli czcić Święte Dzieci Fatimskie - wskazujące na Maryję, Matkę Jezusa i nasza Matkę. Parafianie z Tuliszkowa pragnęli, aby w ich kościele były także relikwie Hiacynty i Franciszka, których wizerunki zostały namalowane na łuku tęczowym w parafialnej świątyni.


5 września 2018 r. miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, w którym brał udział i ciężkich obrażeń doznał Nikolas. Cała wspólnota parafii modliła się o jego powrót do zdrowia przez pośrednictwo Dzieci Fatimskich. Modlitwy zanoszono także w sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie wraz z jej kustoszem, ks. Markiem Maciążkiem. Nikolas szybko wrócił do zdrowia, choć lekarze nie dawali mu prawie żadnych szans. Wtedy to też ks. Marek, na prośbę rodziców chłopca, zaoferował pomoc w sprowadzeniu relikwii Hiacynty i Franciszka do tuliszkowskiej parafii. Uwieńczeniem tych starań była uroczystość, która została poprzedzona modlitewnym przygotowaniem 3 maja, a którą przeprowadził kustosz szczecińskiego sanktuarum. 6 maja ks. bp Stanisław Gębicki uroczyście wprowadził i przekazał relikwie świętych Hiacynty i Franciszka.
 
W homilii wygłoszonej podczas Mszy św. Ksiądz Biskup mówił m.in.: „Przypomnijmy sobie to, co wydarzyło się w Fatimie, w odległym 1917 r., kiedy to Maryja objawiła się tym dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji, przekazując im swoje orędzie. Jej słowa wtedy wypowiedziane są i dla nas aktualne dzisiaj. A powiedziała wtedy: módlcie się na różańcu, przepraszajcie serce Jezusa za zniewagi, nawróćcie się, bo wielu ludzi idzie na potępienie. Zachęcała do modlitwy o pokój. To samo Matka Boża Fatimska mówi nam dziś po ponad 100 latach od tamtych wydarzeń”.
 
Zwracając się bezpośrednio do Pani Fatimskiej, powiedział: „Dziękujemy Ci dzisiaj za Twoją ciągłą obecność przy nas. Dziękujemy za orędzie, które wytycza drogę do Twojego Syna. Gdy osłab­niemy na tej drodze, podaj rękę. Gdy się zagubimy, powiedz o nas Swojemu Synowi. Niech powtórzy również pod naszym życiowym krzyżem: Oto Matka twoja  - zaproś Ją do swojego domu, do swojego serca (J 19,27)”.
 
W postacie dzieci fatimskich wcieliły dzieci z miejscowej parafii: Zuzanna, Alicja i Nikolas.
 
Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup udzielił młodym parafianom sakramentu bierzmowania. Na zakończenie liturgii ks. Władysław Piechota, wicedziekan dekanatu tuliszkowskiego, złożył życzenia imieninowe ks. bp. Stanisławowi Gębickiemu i ks. proboszczowi Stanisławowi Nowakowi.
 
Liturgii towarzyszył śpiew scholi parafialnej, którą prowadzi Edyta Strzelińska, miejscowa organistka.

tekst: Edyta Strzelińska; foto: ks. Józef Nowak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! III ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE JUŻ OD 18 MAJA TEST&GO – zbadaj się i jedź w Kaliszu Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki Zmiany na linii numer '50' Nowe spojrzenie na Cukrownię SŁUŹBA NA ROWERACH ROZPOCZĘTA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Przywracanie obsługi bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym Od 18 maja wraca podstawowy rozkład jazdy MZK oraz wprowadzone będą nowe limity pasażerów w autobusach