Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 07.07.2020 r. Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Ocena: 1
1 0

4 praktyczne sposoby na walkę z nieprzyjemnymi zapachami w domu

29.04.2019 17:58

4 praktyczne sposoby na walkę z nieprzyjemnymi zapachami w domu

Czasami w domu pojawiają się nieprzyjemne zapachy, które skutecznie uniemożliwiają błogi wypoczynek. Całe szczęście, istnieją skuteczne sposoby na zwalczanie przykrej woni. Jak wytępić smród w mieszkaniu? Dowiesz się z poniższego artykułu!

 


Nieprzyjemne zapachy – jak zwalczać?

1. Odświeżacze powietrza

Są to dziś produkty użytku codziennego, jakie wykorzystuje się na naprawdę szeroką skalę. Używa się ich jednak nie tylko w domach, ale też hotelach, szkołach i centrach handlowych. Dzięki nim usunąć można wszelakie przykre zapachy. Odświeżacze powietrza tego typu zawierają substancje chemiczne: alkohol, oleje mineralne oraz środki przeciw… insektom. Najczęściej występują one jako dodatek. Właściwości owych odświeżaczy pozwalają na utrzymywanie sterylnych warunków w danym pomieszczeniu. Na rynku obecnie jest bardzo dużo odświeżaczy, jakie ułatwiają usuwanie przykrej woni. I tak, mamy chociażby:

  • odświeżacze w sprayu – najbardziej wygodne w użytkowaniu, łatwo się rozprzestrzeniają,
  • odświeżacze w żelu – pośrednie rozwiązanie między odświeżaczem stałym, a ciekłym,
  • odświeżacze elektryczne – dzięki nim można programować czas rozpoczęcia oraz zakończenia pracy urządzenia. Można więc włączyć je np. tylko w weekend. Mało tego, można je uzupełniać wkładami zapachowymi, dobierając odpowiednią woń do dowolnego obiektu. Świetnie sprawdzają się w miejscach publicznych takich, jak placówki służby zdrowia bądź obiekty sportowe.
  • wkłady zapachowe – posiadają postać płynu i najczęściej sprzedawane są w puszkach. Zawierają naturalne olejki eteryczne, które podkreślają woń wkładów. Występują również w postaci zawieszek, co pozwala na zastosowanie ich w naprawdę wielu miejscach.
  • świece zapachowe i perełki odświeżające powietrze – dobre, jednak tylko do wybranych wnętrz i pomieszczeń (jak SPA).

2. Soda oczyszczona

To wybawienie dla wielu sytuacji – za jej pomocą można usunąć kamień, zmiękczyć wodę czy umyć kuchenne akcesoria. Mało tego, można wyczyścić nią tapicerkę i dywan, ale też pozbyć się plam. Okazuje się być także niezastąpiona w usuwaniu… nieprzyjemnych zapachów! Jest to substancja biodegradowalna, a więc nie wydziela zupełnie żadnych toksycznych oparów – a tak robi przecież większość środków chemicznych.

Produkt nie jest toksyczny, więc usuwanie przykrej woni za jego pomocą będzie bezpieczne. Wystarczy wsypać do pojemnika odrobinę sody oczyszczonej (może być plastikowy), a następnie ustawić w miejscu gdzie np. unosi się przykry zapach ryby po smażeniu. Soda wyeliminuje go, dosłownie pochłaniając woń! Można również wsypać sodę do kosza na śmieci, jeżeli przeszkadza nam smród po odpadkach czy resztkach kuchennych. To genialny i naturalny pochłaniacz zapachów, dzięki któremu nieprzyjemne zapachy błyskawicznie znikną!

Przykre zapachy – jak się ich pozbyć?

3. Pochłaniacz zapachów

Neutralizator zapachów jest niezwykle skutecznym sposobem na zapewnienie świeżości w zupełnie każdym pomieszczeniu. Jego fenomen opiera się na jednej, ale też banalnej zasadzie – ma na celu całkowite zablokowanie, a nie tylko zamaskowanie przykrej woni. Użycie pochłaniacza zapachów gwarantuje zniknięcie przykrych zapachów, które do tej pory ciężko było wyeliminować z danego pomieszczenia. Z powodzeniem możesz stosować pochłaniacz zapachów zarówno do kuchni, jak i do każdego innego miejsca w mieszkaniu.

Podobnie jak sodę, pochłaniacz możesz włożyć np. do kosza na śmieci. Wyeliminuje on raz na zawsze niemiły zapach ryby lub innych resztek jedzenia, jakie wylądowały w koszu na śmieci. Więcej na temat pochłaniaczy zapachów przeczytasz tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/pochlaniacz-zapachow-do-pomieszczen-rodzaje-opinie-ceny-zalety-wady/ .

4. Eukaliptus i ocet

Jeżeli w mieszkaniu pojawią się palący goście i dym papierosowy z balkonu wleci do pomieszczenia, trzeba będzie się w jakiś sposób go… pozbyć! W takim przypadku świetnie przyda się moc olejków, a szczególnie tego z eukaliptusa. Możesz nasączyć nim bawełnianą ściereczkę bądź użyć specjalnego kominka zapachowego – wystarczy wlać do niego roztwór wody oraz eukaliptusowego olejku. Taka świeczka nagrzeje się, zacznie parować i uwolni zapach odświeżający powietrze.

Innym sposobem będzie skorzystanie z właściwości… octu! Wlej go do talerzyka, a on wchłonie unoszący się w powietrzu dym z papierosów. Pamiętaj, że dym papierosowy może osiadać na bardzo długi czas, wnikając w meble, ściany i kanapy. Warto więc podjąć walkę z nim już w momencie, gdy zapach zacznie się ulatniać!

Hannibal Data: 14.08.2019 10:19 ID:11655
Eukaliptus, niszczy roztocza. Wietrzenie, wietrzenie. Smród niewietrzonego mieszkania naprawdę powala.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS Wielki Plac Budowy - ulica Kleczewska Andrzej Duda w Koninie! Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki dotyczące frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020 CHCESZ GŁOSOWAĆ KORESPONDENCYJNIE W II TURZE WYORÓBÓW? MASZ CZAS DO JUTRA! Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu Wnioski o tarczę złożysz tylko przez Internet Od 29 czerwca modyfikacja rozkładu jazdy dla linia 58 TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie