Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 20.07.2019 r. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

Ocena: 1
1 0

22 nowych ministrantów

Krzymów 19.04.2019 08:21

22 nowych ministrantów

Podczas Liturgii Wielkiego Czwartku (18 kwietnia) w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie 22 chłopców zostało włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.
 


Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w parafialnej świątyni przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Kaźmierczak.  Kandydaci, stojąc przed ołtarzem, wyznali, że są gotowi „do podjęcia służby Panu Bogu i godnego wypełniania obowiązków ministranckich”. Następnie główny celebrans poświęcił komże, które nowi ministranci przyoblekli przy pomocy swoich rodziców.
 
Do ważnej i zobowiązującej posługi przy ołtarzu przygotowywali się przez okres kilku miesięcy pod okiem ks. Juliusza Granicznego.

red. Anna Ziemniarska


 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komendant wyróżnił policjantów i pracowników policji Czytelnicy piszą - Po nowemu, ale czy lepiej ? Modernizacja elektrowni Konin Policjantka zapobiegła tragedii na torach Miejsca w szkołach Dla komfortu mieszkańców i urody miasta Nowe przystanki autobusowe Czytelnicy piszą ... Czekamy na chodnik Kleszcze ! 19 lipca - ostatnim dniem przyjmowania wniosków o dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu!