Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 26.05.2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Ocena:

Turek - W 79. rocznicę zbrodni katyńskiej

Turek 15.04.2019 08:40

Turek - W 79. rocznicę zbrodni katyńskiej

W niedzielę, 14 kwietnia turkowianie uczcili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.


Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej, odprawionej w kościele pod wezwaniem NSPJ w Turku. Po nabożeństwie, przy północnej ścianie kościoła, odbyła się dalsza część uroczystości, z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli samorządów, instytucji, szkół, zakładów pracy i służb mundurowych. Tutaj głos zabrali poseł Ryszard Bartosik oraz Halina Łukaszewska, której ojciec, turkowski policjant, zginął w Katyniu.

W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego w Turku oraz orkiestra z Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku. Wymienieni wykonali program słowno-muzyczny z elementami epistolograficznymi Polaków więzionych w obozach Katynia, Ostaszkowa, Smoleńska i innych.

Na zakończenie uroczystości, pod kamiennymi tablicami upamiętniającymi mieszkańców Turku i okolic, którzy zginęli w radzieckich obozach z rozkazu Stalina, złożone zostały wiązanki kwiatów w barwach narodowych. Wtedy też Orkiestra Dęta OSP Turek zagrała zebranym pieśń „Boże, coś Polskę...”.

Organizatorzy uroczystości dziękują Szkole Podstawowej nr 4, orkietrze z Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! III ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE JUŻ OD 18 MAJA TEST&GO – zbadaj się i jedź w Kaliszu Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki Nowe spojrzenie na Cukrownię Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! Od 18 maja wraca podstawowy rozkład jazdy MZK oraz wprowadzone będą nowe limity pasażerów w autobusach POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Szczęśliwe zakończenie poszukiwań!