Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 25.05.2019 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ocena:

Turek - W 79. rocznicę zbrodni katyńskiej

Turek 15.04.2019 08:40

Turek - W 79. rocznicę zbrodni katyńskiej

W niedzielę, 14 kwietnia turkowianie uczcili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.


Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej, odprawionej w kościele pod wezwaniem NSPJ w Turku. Po nabożeństwie, przy północnej ścianie kościoła, odbyła się dalsza część uroczystości, z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli samorządów, instytucji, szkół, zakładów pracy i służb mundurowych. Tutaj głos zabrali poseł Ryszard Bartosik oraz Halina Łukaszewska, której ojciec, turkowski policjant, zginął w Katyniu.

W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego w Turku oraz orkiestra z Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku. Wymienieni wykonali program słowno-muzyczny z elementami epistolograficznymi Polaków więzionych w obozach Katynia, Ostaszkowa, Smoleńska i innych.

Na zakończenie uroczystości, pod kamiennymi tablicami upamiętniającymi mieszkańców Turku i okolic, którzy zginęli w radzieckich obozach z rozkazu Stalina, złożone zostały wiązanki kwiatów w barwach narodowych. Wtedy też Orkiestra Dęta OSP Turek zagrała zebranym pieśń „Boże, coś Polskę...”.

Organizatorzy uroczystości dziękują Szkole Podstawowej nr 4, orkietrze z Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


TW Sikorski ? Pierwsze Komunie Ukryte pod deptakiem Sprawa pomnika w Licheniu Święto Rycerzy Kolumba w Licheniu Piknik patriotyczny w Koninie Oboz kondycyjno - szkoleniowy na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej Zderzenie z pociągiem Informacja o naborze do Dziennego Domu Senior+ Co z Oskardem ?