Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: 3
3 0

Polska Sól kłodawska lepsza od Himalajskiej

Kłodawa 11.04.2019 12:42

Polska Sól kłodawska lepsza od Himalajskiej

Ostatnio dużą popularnością cieszy się sól himalajska i sól morska. W Polsce skarbem narodowym można nazwać sól kłodawską. Mało kto wie, że wydobywana jest tam sól różowa, biała, a nawet, co jest rzadkością – błękitna. Kolor ten zawdzięcza obecności składnika mineralnego o nazwie Sylwin


Nasza sól ma lepszy stosunek Potasu, chlorków oraz siarczków o ok. 10%, a przy tym cena również jest tańsza.

Lepsza proporcja prozdrowotnych pierwiastków ma silniejsze działanie:

  •   Przeciwbakteryjne
  •   Przeciwzapalne
  •   Rozluźnia nadmiar śluzu i przyspiesza transport nabłonka migawkowego
  •   Usuwa patogeny (np. w powietrzu- pyłki)
  •   Obniża poziom IgE (nadwrażliwość układu immunologicznego)
  •   Balansuje pH ciała
  •   Normalizuje funkcje metaboliczne

Sól kłodawska dostępna jest w wersji kamiennej i płukanej. Zdecydowanie polecam sól kamienną, bez antyzbrylacza E 536 (żelazocyjanek potasu K4Fe(CN)6 ). Może być przez to lekko zabrudzona, ze względu na obecność minerałów, w tym żelaza, potasu, wapnia, cynku i jodu. Bryły soli mechanicznie poddawane są kruszeniu i mieleniu, do wersji grubo lub drobnoziarnistej.

Cenne pierwiastki w soli kamiennej nie są połączone w sieci krystalicznej soli, tylko przyczepiają się do zewnętrznej powierzchni i szczelin struktury krystalicznej. To właśnie główna różnica pomiędzy solą kamienną a solą krystaliczną, a sól krystaliczna (wzbogacona nawet jodem – czyli znana nam sól kuchenna), pozbawiona minerałów nas nie interesuje – to biała śmierć.

Kuchenną (warzoną, płukaną) uzyskuje się poprzez rozpuszczenie soli za pomocą wody, odparowanie powstałej solanki i uzyskanie właśnie jałowej czystej soli kuchennej. Dodatkowo dodaje się do niej antyzbrylacza. Głównie ze względów wymogów rynku, ponieważ sieci sklepów wymagają produktu ładnie wyglądającego, miękkiego, białego i zawsze tak samo słonego słonego.

Sól kamienna z Kłodawy pochodzi z ekologicznie czystego okresu cechsztyńskiego. Powstała ok. 250 mln lat temu z odparowania wód morskich. Tak więc jest również solą morską, jednak o wiele tańszych niż inne wersje tytułowane „sól morska”.

za portalem motywatordietetyczny

Paweł Data: 11.04.2019 19:47 ID:11154
Autor wie, że dzwonią , tylko nie wie w którym kościele. Po pierwsze : nie ma na rynku soli kłodawskiej w wersji "płukanej". Po drugie : To nie domieszka sylwinu wpływa na kolor niebieski soli. Sól niebieska to twór epigenetyczny zawierający w sieci krystalicznej halitu atomy potasu. Zaburza ją na tyle, że światło białe nie przechodzi przez nią w całości.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Medale dla małżonków Modlitwa przebłagalna Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Transmisja w TV Polonia z Konina MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Boże Ciało - zapowiedzi