Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 17.09.2019 r. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Ocena: -1
3 4

Czytelnicy piszą - W sprawie egzaminów

Konin 09.04.2019 10:53

Czytelnicy piszą - W sprawie egzaminów

Drodzy Nauczyciele!

Jako Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Bohaterów Westerplatte w Koninie oraz matka jednej z uczennic oddziałów gimnazjalnych, w przeddzień egzaminów gimnazjalnych APELUJĘ DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ i proszę by nauczyciele na czas egzaminów zawiesili protest i umożliwili dzieciom napisanie testów w terminie.


Wszyscy podkreślają, iż ten rocznik jest wyjątkowo pokrzywdzony przez system. Nie muszę tłumaczyć Wam dlaczego. W dniu wczorajszym ok. godz. 12.00 Pani Dyrektor Dorota Silska przekazała mi informację, iż brakuje jej ok. 17 osób do uzupełnienia składów komisji. Zrobiłam wszystko co mogłam by pomóc znaleźć osoby z odpowiednim przygotowaniem, których obecność pozwoli na przeprowadzenie egzaminu bez zakłóceń. Dzięki zaangażowaniu rodziców do godziny 17.00 skompletowaliśmy składy komisji. W dniu dzisiejszym jednak doszła do mnie informacja, że i tak najwięcej zależy od przewodniczących komisji, którymi są pracownicy naszej szkoły. Jeśli powołany do komisji nauczyciel nie stawi się na egzaminie z powodu akcji strajkowej – uniemożliwi to naszym dzieciom zdanie egzaminu w wyznaczonym terminie.

Jestem zażenowana tą sytuacją! Chcę by Państwo o tym wiedzieli. Dorośli mogą się nie zgadzać i mają prawo strajkować, ale powinni umieć ze sobą rozmawiać nie wykorzystując do tego dzieci. To na jakie emocje skazujecie w chwili obecnej nasze dzieci jest czystą niesprawiedliwością. Wystawiacie ich na ciężką próbę a dzieci nie powinny być narzędziem, dzięki któremu osiągniecie swój cel. TO WASI WYCHOWANKOWIE! To ONI są Waszą oceną pracy! Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby coś jutro poszło nie tak. Rozumiem Wasze żądania. Rozumiem Wasze potrzeby. Jednak nie możecie strajkować kosztem uczniów. My jako rodzice jesteśmy do Waszej dyspozycji w każdej potrzebie. Służymy pomocą w każdej ważnej dla szkoły chwili. Pomagamy szkole finansowo. Jesteśmy na każde Wasze wezwanie. Teraz sytuacja się odwraca. Teraz to my liczymy na to, że nie zostawicie naszych dzieci gdy one potrzebują Waszej obecności. Nigdy nie sądziłam, że będę zmuszona powoływać się na to, ale ten egzamin MUSI odbyć się w terminie. Jeśli się nie odbędzie, to będziecie musieli żyć ze świadomością, że to właśnie WY będziecie odpowiedzialni za ograniczenie im dostępu do wymarzonych szkół średnich. Mówimy na co dzień o wyrównywaniu szans. Jak chcecie wyrównać szansę naszym dzieciom, które w dniach przed egzaminem zamiast wyciszyć się by otworzyć umysł, mają fundowany przez tę sytuację taki stres?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż w chwili obecnej strajk ma charakter czysto polityczny. Bądźcie więc ponad podziałami! Nie zapominajcie, że najważniejsze w tym całym chaosie są dzieci!

Maria Zaleska-Jaskot

Przewodnicząca RR Data: 09.04.2019 11:50 ID:11142
Bardzo mądre słowa.Większość rodziców ma podobne odczucia,ale nie wszyscy potrafią to powiedzieć głośno.
Emil Data: 09.04.2019 12:04 ID:11143
Dlaczego pisze Pani takim tonem? I te wielkie litery- aż kipi od złości i impertynencji. Każdy strajk, aby przyniósł pożądany skutek, musi zaboleć. Jeśli zostaną spełnione postulaty nauczycieli, egzaminy z pewnością odbędą się. To jest proste i zrozumiałe. Proszę mieć pretensje wyżej - nie do źle opłacanych i zdemotywowanych nauczycieli, tylko do rządzących.
wiem co szy Data: 09.04.2019 12:50 ID:11144
EMIL- nie kipi od złości, nie pisz bzdur.
Zgred Data: 09.04.2019 13:34 ID:11145
Do EMIL. A ja mam pretensje do nauczycieli. O to, że dali się wykorzystać w obrzydliwej grze politycznej partyjnych działaczy. Uwierzyli działaczom zamiast pomyśleć
derkacz Data: 09.04.2019 13:58 ID:11146
A ja mam pretensje do Przewodnicząca RR, do wiem co szy, do Zgred, do itp. - "że dali się wykorzystać w obrzydliwej grze politycznej partyjnych działaczy. Uwierzyli działaczom zamiast pomyśleć." I tak se możemy w kółko do rana! Naiwnych nie sieją.
Ja rodzic Data: 09.04.2019 16:30 ID:11147
Do Emil kipi to tobie bo boisz się że jak nie strajk na chleb ci nie starczy albo co innego więc życzę tobie twoim dzieciom żeby suchy chleb jadly bo nasze będą nie długo musiały przez takich ludzi jak ty ja bym nie dał ci zlamanego grosza a jak ci nie pasuje to jedź na ogórki do Niemiec
R Data: 09.04.2019 19:27 ID:11148
Pewnie...zrobimy strajk w wakacje!!! Na pewno nas wtedy wysłuchaja hehe
Krak Data: 10.04.2019 13:57 ID:11149
A jam pretensje do PiS, że w ogóle nie myślą !!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polska pod Krzyżem Pierwszy asfalt na Kleczewskiej ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Piknik organizacji pozarządowych Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Pałac Reymonda galerią fotografii Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina”