fb.com/konin24.info Wtorek 23.04.2024 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Modelarskie osiągnięcia

Powidz 02.04.2019 13:14

Modelarze działający przy Klubie Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie Modelarskim Battlegroup 2019.

Konkurs, który odbył się 30 marca br. został zorganizowany przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. W zawodach uczestniczyło 41 wystawców reprezentujących kluby i jednostki wojskowe z całej Polski. Podczas konkursu swoje prace prezentowała także reprezentacja  Koła modelarskiego "Sokół" działającego przy Klubie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. „Nasi modelarze zwyciężyli w dwóch kategoriach wiekowych: junior i senior. Jestem dumny, że mamy u siebie tak zdolnych ludzi, których umiejętności i pasja są dostrzegane” – zaznaczył Michał Szmydt kierownik witkowskiego klubu wojskowego. W sumie w konkursie wystartowało siedmiu modelarzy z witkowskiego klubu wojskowego.

W kategorii junior pierwsze miejsce zdobył Jerzy Wysocki za dioramę "Tygrys na moście", natomiast drugie miejsce wywalczył Mateusz Milarski. W kategorii senior zwyciężyła praca Jacka Hejne "Fragment Bitwy pod Kłuszynem".

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale,  puchary oraz nagrody.

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia : Michał Szmydt