REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.03.2019 r. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Ocena: 2
2 0

Ćwiczenie żołnierzy rezerwy

Powidz 15.03.2019 08:15 (7 dni temu)

Ćwiczenie żołnierzy rezerwy

Dobiega końca dwutygodniowe, obowiązkowe ćwiczenie żołnierzy rezerwy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego.


W trwającym od 4 marca br. ćwiczeniu uczestniczy ponad 70 żołnierzy rezerwy. Szkolenie odbywa się w oparciu o obiekty szkoleniowe 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Bydgoszczy pod dowództwem majora Rafała Płokarza z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33. BLTr).

Powołani na ćwiczenia rezerwiści, to żołnierze wszystkich korpusów osobowych: szeregowi, podoficerowie i oficerowie. Jest to pierwsze w tym roku szkolenie żołnierzy rezerwy zorganizowane przez powidzkie skrzydło.
 
W trakcie ćwiczenia żołnierze odbyli szkolenie z musztry, strzelania, taktyki, obsługi specjalistycznego sprzętu wojskowego, a także innych ogólnowojskowych i specjalistycznych zagadnień wojskowych. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z 33. Bazy.
Podczas szkolenia żołnierze odbyli podróż historyczno-wojskową, w ramach której zapoznali się z tradycjami Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego, strukturą jednostki, a także wyposażeniem i obiektami powidzkiej bazy.Dla pięciu żołnierzy ćwiczenia miały szczególne znaczenie, gdyż złożyli oni przysięgę wojskową na sztandar Dowództw 3. Skrzydła.
Szkolenie zakończy się 15 marca br.
Tekst i zdjęcia: kpt. Martyna Fedro-Samojedny, Krzysztof Wojtkowiak

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Łatwiejszy dojazd do szpitala Kobiety w mundurach 12 WBOT Wiklinowe targi w Wierzbinku Najstarsza mieszkanka Gminy Witkowo skończyła 107 lat Czytelnicy piszą ... - Lubstów koło Sompolna Od dziś we wszystkich gminach powiatu konińskiego działa system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach. Ostrzeżenie meteo - silny wiatr Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu “Wielkopolski Rolnik Roku Pożegnanie Turysty i Krajoznawcy Spotkanie sołtysów