Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena: 4
5 1

Rozrzutne miasto

Konin 24.02.2019 10:21

Rozrzutne miasto

Na upór nie ma rady. Jeszcze w poprzedniej kadencji rządcy miasta uparli się by zmienić wygląd jednego z niewielu ocalałych w starym kształcie ,fragmentów Starego Konina.


Pierwszemu projektowi sprzeciwił się Konserwator Zabytków. W błyskawicznym tempie powstał nowy ze słynną „ żmiją z trwale zardzewiałej blachy stalowej”.

Wydawało się, że Nowe Władze odstąpią od szkodliwego, niepotrzebnego pomysłu. Ale nie. W ubiegłym tygodniu rozwalono ogrodzenie wokół kościelnego cmentarza.  No i teraz już nikt nie podskoczy. Trzeba robić dalej. Wstępny koszt planowanej , niepotrzebnej ,inwestycji to 150 tysięcy złotych. Założę się, że na tym się nie skończy, ale gdyby nawet . Czy nie ma pilniejszych potrzeb i wymagających ratunku innych, zabytkowych obiektów ?

Dodajmy, że na przedstawianych planach wcześniejszych inwestycji ( zobacz poniżej) nigdzie nie było widać burzonego muru…

Płot


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Koninie Zmarł 71 letni mężczyzna z Powiatu Konińskiego zarażony koronawirusem ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE! ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej Ekonomia w czasie zarazy (2), czyli jak nie płacić ZUS-u przez trzy miesiące? Kolejne zgony oraz nowe potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym województwie NA KONIŃSKICH ULICACH CORAZ WIĘCEJ MUNDUROWYCH RAPORT Z 27 MARCA W SPRAWIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH POWSTRZYMAĆ ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 Poznań: zmarła kolejna osoba na COVID-19. Kilkanaście nowych potwierdzonych zachorowań Raport z 30 marca w sprawie działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2