Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 25.08.2019 r. Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Ocena: 1
1 0

Ćwiczyli pod okiem profesjonalisty

Konin 11.02.2019 07:40

 Ćwiczyli pod okiem profesjonalisty

W Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie 8 lutego odbyły się warsztaty  z obsługi gościa pod okiem Pana Grzegorza Górnika z Akademii Kelnerskiej.


Uczniowie z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych zdobywali wiedzę i umiejętności, którą będą mogli wykorzystać podczas swojej pracy zawodowej.  Na warsztatach uczniowie szkolili sposoby nalewania wina do kieliszków gości, noszenie talerzy czy techniki przekładania potraw na talerz gościa. Wzbogacili swoją wiedzę z zastawy stołowej oraz z metod i technik podawania potraw i napojów.  Dużą atrakcją było serwowanie potraw z wykorzystaniem wózka kelnerskiego, przygotowywania i podawania  deseru z bananów flambirowanych (sposób podawania potrawy polegający na oblaniu lub skropieniu dania alkoholem i podpalenia go, tak zwany płonący półmisek) oraz filetowania ananasa w obecności gościa. Prowadzący warsztaty Grzegorz Górnik, jako profesjonalista, przekazał młodzieży wiele cennych informacji i tajników zawodu kelnera oraz dobre rady i wskazówki, jak osiągnąć sukces w gastronomii. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem wartościowego certyfikatu i tak się podobały, że już zapowiedziano, ze odbędą się kolejny raz. Kurs odbył się z inicjatywy nauczycielki przedmiotów zawodowych - Elżbiety Sell.

Katarzyna Hryciuk


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Powidz Zguba Uczniowie bez biletów ! Dojazdy do szkół na godzinę 08:00 Blisko, coraz bliżej Czytelnicy piszą - Nowy wóż strażacki Food Truckowy kokurs Jubilaci Piknik militarny Konińska Pielgrzyma - Jasna Góra