Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 17.02.2020 r. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Ocena: 3
3 0

Gala Konińskiego Biznesu 2019

Konin 09.02.2019 10:18

Gala Konińskiego Biznesu 2019

Do wyróżniających się w swoich branżach firm oraz do osób, które mają na koncie wyjątkowe osiągnięcia trafiły statuetki Złotego Konia. Za nami Gala Konińskiego Biznesu 2019.


Gala odbyła się w Konińskim Domu Kultury 8 lutego 2019. Była to okazja, by nagrodzić firmy, które wyróżniły się w swoich branżach oraz osoby, które swoimi osiągnięciami zasłużyły na miano Człowieka Roku. Kapituła konkursu o statuetkę Złotego Konia dokonała oceny w kategoriach: Mikroprzedsiębiorstwo Roku, Mała i Średnia Firma Roku, Sponsor Roku Za Serce oraz Człowiek Roku.

Uroczystość rozpoczął Mirosław Grzanka, który zagrał na skrzypcach utwór z musicalu ,,Skrzypek na dachu”, a wszyscy mieli okazję podśpiewywać: ,,Gdybym był bogaty…”

Gości przywitali Prezydent Miasta Konina, Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Paweł Adamów.

- Dziękujemy, że wybraliście Państwo Konin na miejsce prowadzenia swoich interesów i że w naszym mieście widzicie potencjał - mówił prezydent Korytkowski. - Nie trzeba być specjalistą z zakresu pozyskiwania inwestorów, by wiedzieć, że o lokalny biznes trzeba dbać. Chcemy, by Konin szedł drogą nowoczesnych miast patrzących w kierunku energii odnawialnej. Mamy w planach pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej, które spięliśmy w ramach klastra ,,Zielona Energia". Póki co to 19 projektów, a wśród nich ciepłownia geotermalna na Wyspie Pociejewo. Inwestycja szacowana jest na około 40 mln. zł. Przy tym nie zapomninamy, że za każdym sukcesem musi stać zwarta drużyna. Właśnie taką drużynę tworzymy.

- Wręczając statuetki Złotego Konia niejako włączamy Państwa do naszej drużyny - dodał Paweł Adamów. - Nie jest naszym celem wywieranie na Państwu presji. Liczymy raczej na wsparcie, pomysły, energię z Państwa strony. A z naszej strony odpowiemy otwartością na wszelką współpracę i chęcią dialogu.

W kategorii: Mikroprzedsiębiorstwo Roku statuetkę Złotego Konina otrzymała restauracja włoska ,,Tutti Santi”. Nominowane były również: Przedsiębiorstwo Inwestycji i Budownictwa „Inwest-Bud” Zdzisław Sparażyński oraz „Guzik” Systemy Informatyczne Henryk Guzik.

W kategorii Mała i Średnia Firma Roku statuetkę Złotego Konia otrzymała firma Hortimex Plus Sp. z o.o. Nominowane były: CompNet Sp. z o.o. oraz LM Auto Sp. z o.o.

W kategorii Sponsor Roku Za Serce statuetkę przyznano firmie FHU „ProARTI” Artura Chojnackiego. Nominowane były także: Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego w Koninie oraz Motocyklowa Grupa z Konina.

Statuetkę dla Człowieka Roku otrzymał światowej sławy wirtuoz Janusz Wawrowski. Nominowani byli: animatorka kultury Katarzyna Kubacka – Seweryn oraz historyk Jerzy Łojko.

Galę Konińskiego Biznesu uświetnił występ Olgi Bończyk i Katarzyny Żak.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kontrole odpadów i odbierających odpady Informacja dotycząca koronawirusa Zmiana organizacji ruchu Kałek: Marzą o zmianie wozu bojowego Mieszkańcy Wyszyny zwiedzali TVP 104. urodziny Pana Romana Janickiego Uwaga, nadal będzie wiało! Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych Spotkania dotyczące ochrony ilościowej jezior