Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.02.2019 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena:

Szkolne Inkubatory Przedsiębiorczości

Konin 08.02.2019 12:12 (12 dni temu)

Szkolne Inkubatory Przedsiębiorczości

 7 lutego br. z inicjatywy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego
i Zawodowego w Koninie, odbyło się spotkanie dotyczące powołania Szkolnych Inkubatorów Przedsiębiorczości. W spotkaniu wzięli udział partnerzy, reprezentujący sektory szkolnictwa zawodowego, rzemiosła, organizacji pozarządowych oraz szkolnictwa wyższego.


zkolne Inkubatory Przedsiębiorczości są innowacyjnym rozwiązaniem edukacyjnym, mogącym znacząco przyczynić się do podniesienia atrakcyjności szkolnictwa zawodowego wśród młodzieży. Celem projektu jest rozszerzenie zakresu oraz poprawa jakości edukacji ekonomicznej w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe oraz wparcie inkubacji pomysłów biznesowych wśród młodzieży. Projekt skierowany jest do uczniów przejawiających zainteresowania przedsiębiorcze i planujących założenie własnej firmy. Marzenia o własnym biznesie pojawiają się coraz częściej w wywiadach prowadzonych przez doradców zawodowych. Jak pokazują badania, wśród młodych, którzy nie skończyli jeszcze 25 lat, jest 39% osób, które preferują własny biznes niż pracę etatową.

W trakcie seminarium przedyskutowano główne problemy i wyzwania, którym
w najbliższym czasie muszą sprostać szkoły prowadzące kształcenie zawodowe. Ustalono, że Szkolne Inkubatory Przedsiębiorczości mogą być doskonałym narzędziem wspierającym tworzenie małych firm, co doskonale wpisuje się strategię rozwoju przedsiębiorczości
w regionie konińskim.

Spotkanie zakończyło się powołaniem Grupy Zadaniowej ds. Utworzenia Szkolnych Inkubatorów Przedsiębiorczości. Kolejny etap to opracowanie szczegółowego planu działania oraz cykl spotkań warsztatowych, w których wezmą udział przedstawiciele szkół oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, mających na celu opracowanie wspólnego modelu działań.


 


 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bazar Korytkowskiego Zmiany w komisariacie w Rychwale Panią Radną nie obowiązuje ? Ponad 3,2 miliona złotych dla sołectw Gala Konińskiego Biznesu 2019 MIEJSCA NIEBEZPIECZNEJ DZIAŁALNOŚCI ROZRYWKOWEJ Statut Miasta Konina niezgodny z Konstytucją Znamy wyniki kontroli zwolnień lekarskich w Wielkopolsce Giełda Pracy w Koninie Nowe połączenia autobusowe