Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 25.08.2019 r. Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Ocena:

MIEJSCA NIEBEZPIECZNEJ DZIAŁALNOŚCI ROZRYWKOWEJ

Konin 07.02.2019 15:51

MIEJSCA NIEBEZPIECZNEJ DZIAŁALNOŚCI ROZRYWKOWEJ

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jeden z kanałów wymiany informacji o zagrożeniach pomiędzy społeczeństwem a Policją. KMZB cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, jako skuteczne narzędzie eliminacji zagrożeń występujących w lokalnej społeczności. Aktualnie na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa dostępne są 24 kategorie zagrożeń, które mogą wypełniać znamiona przestępstwa czy wykroczenia, ale przede wszystkim takie, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.


Doświadczenia ostatniego okresu pokazały jak duże niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia niesie nieodpowiedzialnie prowadzona działalność rozrywkowa. Dlatego też, uzupełniono dostępne dotychczas kategorie w aplikacji KMZB o taką, która umożliwia przekazanie Policji informacji również w tym zakresie.

Od dnia 20.01.2019 roku została dodana nowa kategoria pn. „Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Przy wykorzystaniu tej kategorii jest możliwość wskazania miejsc działalności rozrywkowej, podczas której występują nieprawidłowości. Każdy, kto zauważy niebezpieczeństwo w danym obiekcie np. escape roomie, parku linowym, placu zabaw, czy „wesołym miasteczku”, może zgłosić je poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby zasygnalizować problem wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi do policjantów, którzy dokonają weryfikacji. Z uwagi na specyficzny charakter tego zagrożenia będzie ono widoczne na Mapie z chwilą jego potwierdzenia przez Policję.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach nikogo już nie trzeba przekonywać. Mieszkańcy naszego powiatu chętnie korzystają z tej aplikacji, a to głównie za sprawą prostego i anonimowego sposobu informowania policjantów o problemach i zagrożeniach. Możliwość dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń jest dodatkowym udogodnieniem.

Należy pamiętać o tym, że zgłoszenia dokonywane poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego łączna internetowego można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Powidz Zguba Uczniowie bez biletów ! Dojazdy do szkół na godzinę 08:00 Blisko, coraz bliżej Czytelnicy piszą - Nowy wóż strażacki Food Truckowy kokurs Jubilaci Piknik militarny Konińska Pielgrzyma - Jasna Góra