Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.11.2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Ocena: 3
4 1

Bazar Korytkowskiego

Konin 06.02.2019 11:54

Bazar Korytkowskiego

Szanowny Panie Prezydencie !

Z racji pełnionej funkcji i umiejscowienia siedziby Urzędu Miasta jest Pan częstszym gościem w Starym Koninie. Zauważył Pan zapewne, ze ruch w tej części miasta narasta wyraźnie w wtorki i piątki, kiedy to odbywają się , ściągające całą okolicę, targi.


Niestety stary plac targowy, nie mówiąc już o przylegającym doń tak zwanym „ świńskim targu” jest w stanie opłakanym. Poprzednie władze, jeszcze w latach siedemdziesiątych okrawały tereny na których mógł by funkcjonować wielki bazar. Polityka ta kontynuowana była za Prezydenta Pałasza i Nowickiego.

Dziś nikt ( podobno) nie jest w stanie określić granic i właścicieli terenu.. Jak nie ma właścicieli nie ma i gospodarza. Brak parkingów, dramatycznie zły stan dróg dojazdowych, tandetne „pawilony” sąsiadują ze zbieraniną straganów. Kupujący i sprzedający stoją w błocie na deszczu lub w śnieżnej ciapie zimą. Jako cud i niezwykłą przemyślność handlowców uznać można fakt, że ponoć, jeśli nie ma czegoś na targu , to znaczy, że nie istnieje. Tymczasem zainteresowanie tą formą sprzedaży będzie narastać w związku z przepisami umożliwiającymi bezpośrednią sprzedaż rolnikom.

Pisałem o tych problemach wielokrotnie,  pierwszy raz w 1978 roku. Od tego czasu zmieniło się tylko na gorsze. Przekonany jestem, że „ rewitalizację” , ożywienie Starego Konina trzeba by zacząć nie od „bulwarów” czy „ rewitalizacji otoczenia Słupa Milowego” lecz od działań, które przysporzą starej części miasta ruchu, przyjezdnych, dochodów. Mogą także podnieść jego estetykę i warunki życia mieszkańców.

Z przyjemnością, w dzień targu lub jarmarku oprowadzę Pana Prezydenta po zakamarkach targowego handlu. Wierzę, że zainteresuje się Pan tym tematem zwłaszcza, że nikt z Pana poprzedników nie poradził sobie z tym problemem i w związku  z tym, z przyjemnością nowy bazar nazywać będę : „ Bazarem Korytkowskiedgo”.

Z poważaniem

Krzysztof Dobrecki

Doris Data: 06.02.2019 18:47 ID:10984
zgadzam się z pomysłem i argumentami , popieram jako mieszkaniec Starego Konina
Sisi Data: 07.02.2019 09:51 ID:10985
To kawalek histori miasta.. gs firna majaca piecze nad tymi terenami tylko czerpała i nadal to czyni z tych terenow nic nie robuac w zamian... rozgonic to towarzystwo i Robic swoje Panie Prezydencie
Ada Data: 07.02.2019 11:37 ID:10986
Popieram, choć juz od lat nie mieszkam w Starym Koninie. Obecny stan tego "targu" (tak się kiedys mówiło), to wstyd dla Konina

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


KOMUNIKAT – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Na Kleczewskiej Już nie będzie straszył w centrum miasta Wzięli się za zieleń Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną. Śmiertelne strzały w Koninie Pożar oraz wypadek na ulicy Przemysłowej Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PREZYDENT ZWOŁAŁ NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO