Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.02.2019 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena:

Na turystycznym szlaku

Konin 03.02.2019 09:28 (17 dni temu)

Na turystycznym szlaku

Klub Turystyczny PTTK w Koninie w roku Zofii Urbanowskiej zaproponował 2 lutego 2019 roku spacer do związanych z pisarką miejsc w gminie Rzgów. W Domu Kultury im. Zofii Urbanowskiej w Kowalewku niemal 80 piechurów i 2 rowerzystów przyjęła pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Dorota Eltman.


Do leśniczówki, zbudowanej w miejscu rządcówki, w której mieszkali państwo Katarzyna i Wincenty Urbanowscy, zaprowadziły Paulina i Justyna, mieszkanki Kowalewka i uczennice Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku. Tu urodziła się Zofia Kamilla, stąd pojechała do chrztu w Sławsku.
Turyści przeszli przez Góry Osieckie do Osieczy II, a potem skorzystali z gościny w świetlicy wiejskiej w Zarzewie. Zajmującą historię budowy świetlicy przedstawiła pani Janina Kuśmirek, była sołtys, a dalsze losy omówiła pani Irena Grochocińska, obecny sołtys wsi Zarzew i Józefowo. Gospodynie z Zarzewa i Józefowa przygotowały regionalny poczęstunek.
Najliczniejsze były reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie z panią Ewą Woźniak oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku pod opieką pań Małgorzaty Jankowskiej i Ewy Lewandowskiej. Linię SPACER MZK Konin obsłużył pan Piotr. Jedna osoba udała się na drugi etap z Zarzewa do Konina 13 km


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bazar Korytkowskiego Zmiany w komisariacie w Rychwale Panią Radną nie obowiązuje ? Ponad 3,2 miliona złotych dla sołectw Gala Konińskiego Biznesu 2019 MIEJSCA NIEBEZPIECZNEJ DZIAŁALNOŚCI ROZRYWKOWEJ Statut Miasta Konina niezgodny z Konstytucją Znamy wyniki kontroli zwolnień lekarskich w Wielkopolsce Giełda Pracy w Koninie Nowe połączenia autobusowe