REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.11.2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Ocena:

Na turystycznym szlaku

Konin 03.02.2019 09:28

Na turystycznym szlaku

Klub Turystyczny PTTK w Koninie w roku Zofii Urbanowskiej zaproponował 2 lutego 2019 roku spacer do związanych z pisarką miejsc w gminie Rzgów. W Domu Kultury im. Zofii Urbanowskiej w Kowalewku niemal 80 piechurów i 2 rowerzystów przyjęła pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Dorota Eltman.


Do leśniczówki, zbudowanej w miejscu rządcówki, w której mieszkali państwo Katarzyna i Wincenty Urbanowscy, zaprowadziły Paulina i Justyna, mieszkanki Kowalewka i uczennice Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku. Tu urodziła się Zofia Kamilla, stąd pojechała do chrztu w Sławsku.
Turyści przeszli przez Góry Osieckie do Osieczy II, a potem skorzystali z gościny w świetlicy wiejskiej w Zarzewie. Zajmującą historię budowy świetlicy przedstawiła pani Janina Kuśmirek, była sołtys, a dalsze losy omówiła pani Irena Grochocińska, obecny sołtys wsi Zarzew i Józefowo. Gospodynie z Zarzewa i Józefowa przygotowały regionalny poczęstunek.
Najliczniejsze były reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie z panią Ewą Woźniak oraz Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku pod opieką pań Małgorzaty Jankowskiej i Ewy Lewandowskiej. Linię SPACER MZK Konin obsłużył pan Piotr. Jedna osoba udała się na drugi etap z Zarzewa do Konina 13 km


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


KOMUNIKAT – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Na Kleczewskiej Już nie będzie straszył w centrum miasta Wzięli się za zieleń Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną. Śmiertelne strzały w Koninie Pożar oraz wypadek na ulicy Przemysłowej Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PREZYDENT ZWOŁAŁ NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO