Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 25.08.2019 r. Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Ocena: 3
3 0

FOPA w Ślesinie, więcej niż festiwal.

Ślesin, Konin, 29.01.2019 11:38

FOPA  w Ślesinie, więcej niż festiwal.

Już 9 lutego odbędzie się 12 edycja Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej  FOPA w Ślesinie.Swoje umiejętności zaprezentują artyści z całej Polski, a Ślesin tego dnia stanie się stolicą piosenki wyjątkowej. Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie koncert grupy muzycznej Czerwony Tulipan.

Nasz portal patronuje temu wydarzeniu , na które serdecznie zapraszamy.

 

 


F O P A -  Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej w Ślesinie od początku istnienia tj od 2008r przyjął za cel promowanie i wspieranie młodych zdolnych artystów, którzy na początku swej drogi potrzebują miejsca by zaprezentować się szerszej publiczności. Formuła festiwalu zakłada konkurs, z którego wyłonieni laureaci mogą bez eliminacji uczestniczyć w największej tego typu imprezie w Polsce tj. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Swoje umiejętności prezentują artyści z całej Polski, a Ślesin tego dnia jest stolicą piosenki wyjątkowej. Kulminacyjnym punktem wieczoru jest koncert zaproszonej gwiazdy.

Warto dodać, że pomysłodawcą niezawodnie realizującym to wydarzenie, jest znakomity artysta Kamil Wasicki, który tak wspomina- ”Pamiętam wszystkie edycje, niemal wszystkich uczestników. Dokładnie pamiętam jeszcze towarzyszące mi przy pierwszej edycji obawy, czy w małym, pięknym Ślesinie znajdzie się miejsce dla festiwalu piosenki artystycznej, piosenki niemodnej, niekrzykliwej, rzadko goszczącej w wielkich mediach… Czy uczestnicy, poeci, bardowie przemierzający Polskę wzdłuż i wszerz, uczestniczący w imprezach znacznie większych, ze znacznie większym budżetem, zechcą przyjechać do nas na kompletnie nieznany festiwal… Czy widownia się zapełni… Czy zorganizowanie właśnie tutaj takiego festiwalu nie okaże się po prostu faux pas… „

Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem do tej pory na ślesińskim festiwalu gościły wyjątkowe postaci polskiej sceny takie jak np. Piotr Bukartyk, Katarzyna Groniec, Jarosław Wasik, Basia Stępniak-Wilk, Wolna Grupa Bukowina, czy Andrzej Poniedzielski.

Ponownie ,po dziesięciu latach zobaczymy Czerwony Tulipan.

Wszystkich miłośników nastrojowych piosenek na najwyższym poziomie zapraszamy do ślesińskiego MGOK-u już w sobotę 9 lutego.

Festiwal FOPA organizuje MGOK w Ślesinie przy współpracy CKiS w Koninie.

 

FOPA Ślesin


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)