REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.03.2019 r. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Ocena: 1
1 0

Policjanci radzili przechodniom

Konin 12.01.2019 09:19

Policjanci radzili przechodniom

Dzielnicowi oraz policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rozmawiali dzisiaj na ulicach z mieszkańcami Konina. Tematem było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.


Ilość spotkań policjantów dotyczących porad przed feriami jest bardzo trudna do policzenia, ale akurat ten temat powinno się „wałkować” wciąż i przy niemal każdej okazji, bo bezpieczeństwo – szczególnie najmłodszych – to sprawa absolutnie priorytetowa.

Przechodnie, którzy mieli okazję spotkać mundurowych otrzymywali ulotki traktujące o różnych aspektach bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Dwie z nich poświęcone były narciarzom. Powstał swoisty dekalog narciarza, który jest propagowany w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zawarte są w nim podstawowe zasady dotyczące zjeżdżania z odpowiednią prędkością, bezpiecznego wyprzedzania innych narciarzy, zatrzymywania się na trasie oraz zachowania w przypadku wypadku na toku i wiele innych.

Trzecia zaś z ulotek dotyczyła porad jak bezpiecznie dotrzeć na miejsce zimowego wypoczynku. Czytelnik mógł się z niej dowiedzieć jak przygotować auto do podróży, czy jak zachowywać się w czasie podróży, bo pewnie wielu nie-kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy jak irytujące może być ich zachowanie, a to już może sprzyjać powstawaniu niebezpiecznych sytuacji. Poradnik ten zawierał też uwagi dotyczące podróżowania autobusem – może to i zabawne dla dorosłych, ale dla wielu dzieci taka podróż może być czymś nowym i wymagającym pewnego „szkolenia”.

Konińscy policjanci, którzy są autorami tej ulotki zawarli w niej też porady jak zachować się w ekstremalnych sytuacjach – wypadków drogowych. Jest kilka czynności, które należy wykonać przed przyjazdem ekip ratunkowych i dobrze by było aby każdy wiedział jak należy się zachować.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wiklinowe targi w Wierzbinku Od dziś we wszystkich gminach powiatu konińskiego działa system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach. Zmarł ks. Wiktor Krawczyk MIC Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu “Wielkopolski Rolnik Roku Foto - pstryk ... Na pociąg czy samochów ? Msza św. i spotkanie z br. Elia Cataldo Pożegnanie Turysty i Krajoznawcy Spotkanie sołtysów Jarmark Wielkanocny - informacja dla wystawców 100 dni, które ....