REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena: 1
1 0

Policjanci radzili przechodniom

Konin 12.01.2019 09:19 (9 dni temu)

Policjanci radzili przechodniom

Dzielnicowi oraz policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rozmawiali dzisiaj na ulicach z mieszkańcami Konina. Tematem było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.


Ilość spotkań policjantów dotyczących porad przed feriami jest bardzo trudna do policzenia, ale akurat ten temat powinno się „wałkować” wciąż i przy niemal każdej okazji, bo bezpieczeństwo – szczególnie najmłodszych – to sprawa absolutnie priorytetowa.

Przechodnie, którzy mieli okazję spotkać mundurowych otrzymywali ulotki traktujące o różnych aspektach bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Dwie z nich poświęcone były narciarzom. Powstał swoisty dekalog narciarza, który jest propagowany w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zawarte są w nim podstawowe zasady dotyczące zjeżdżania z odpowiednią prędkością, bezpiecznego wyprzedzania innych narciarzy, zatrzymywania się na trasie oraz zachowania w przypadku wypadku na toku i wiele innych.

Trzecia zaś z ulotek dotyczyła porad jak bezpiecznie dotrzeć na miejsce zimowego wypoczynku. Czytelnik mógł się z niej dowiedzieć jak przygotować auto do podróży, czy jak zachowywać się w czasie podróży, bo pewnie wielu nie-kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy jak irytujące może być ich zachowanie, a to już może sprzyjać powstawaniu niebezpiecznych sytuacji. Poradnik ten zawierał też uwagi dotyczące podróżowania autobusem – może to i zabawne dla dorosłych, ale dla wielu dzieci taka podróż może być czymś nowym i wymagającym pewnego „szkolenia”.

Konińscy policjanci, którzy są autorami tej ulotki zawarli w niej też porady jak zachować się w ekstremalnych sytuacjach – wypadków drogowych. Jest kilka czynności, które należy wykonać przed przyjazdem ekip ratunkowych i dobrze by było aby każdy wiedział jak należy się zachować.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł ks. prał. Henryk Włoczewski Zmarł działacz konińskiej Solidarności, internowany i represjonowany górnik, Leszek Miller Komunikat o uroczystościach pogrzebowych Ks. Prałata Henryka Włoczewskiego Zmarł Dh. Wieńczysław Oblizajek Młodzież z ZST uszyła lalki dla UNICEF Super akcja kolskich strażaków Zmarła Bożena Siwińska ,Prezes Oddziału PTTK w Koninie Prezydent weźmie udział w nadzwyczajnym zebraniu Zgromadzenia Ogólnego ZMP Pół tony narkotyków Podsumowanie konkursu na Najpiękniejsza Iluminację