Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena:

Zielona energia dla Konina

Konin 11.01.2019 17:17 (10 dni temu)

Zielona energia dla Konina

19 projektów jest na liście przedsięwzięć zaplanowanych w ramach klastra „Zielona Energia Konin”.  To m.in. budowa instalacji fotowoltaicznych, ciepłowni geotermalnej czy biogazowni odpadów zielonych i kuchennych.  To za to przedsięwzięcie nasze miasto otrzymało od Ministerstwa Energii, pod koniec ubiegłego roku, certyfikat z wyróżnieniem. Został on przyznany Koninowi za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej.


Na spotkaniu  w Urzędzie Miejskim, które odbyło się 10 stycznia br., władze miasta oraz prezesi spółek tworzących klaster analizowali poszczególne projekty i omawiali stopień ich przygotowania. W przypadku ciepłowni dokumentacja jest niemal gotowa. Brakuje tylko decyzji  środowiskowych, które są niezbędne do złożenia wniosku aplikacyjnego o dotację. Te decyzje mają być gotowe do końca lutego. Koszt budowy ciepłowni to około 40 milionów złotych.

Uczestnicy spotkania rozważali też możliwości prawne dotyczące rozszerzenia klastra o dodatkowych partnerów, np. o sąsiednie gminy.

Założycielami klastra są: Miasto Konin, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (koordynator projektu), Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu w Warszawie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł ks. prał. Henryk Włoczewski Zmarł działacz konińskiej Solidarności, internowany i represjonowany górnik, Leszek Miller Komunikat o uroczystościach pogrzebowych Ks. Prałata Henryka Włoczewskiego Zmarł Dh. Wieńczysław Oblizajek Młodzież z ZST uszyła lalki dla UNICEF Super akcja kolskich strażaków Zmarła Bożena Siwińska ,Prezes Oddziału PTTK w Koninie Prezydent weźmie udział w nadzwyczajnym zebraniu Zgromadzenia Ogólnego ZMP Pół tony narkotyków Podsumowanie konkursu na Najpiękniejsza Iluminację