Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: -2
0 2

Śmiertelne potrącenie na pasach

Konin 11.01.2019 14:43

Śmiertelne potrącenie na pasach

W czwartek 10 stycznia wczesnym rankiem doszło do potrącenia pieszej na ul. Wał Tarejwy. Kobieta przechodziła po przejściu dla pieszych. Zmarła kilka godzin później w szpitalu.


O 6:20 w czwartkowy poranek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał informację o wypadku na ul. Wał Tarejwy. Na miejscu natychmiast skierował policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Początkowo wypadek nie wyglądał na tragiczny. 41-letni kierowca renault, mieszkaniec gminy Krzymów potrącił przechodzącą po pasach 65-letnią mieszkankę Koła. Kobieta nieprzytomna trafiła do szpitala. Niestety po czterech godzinach zmarła.

Kierowca renault powiedział policjantom, że najzwyczajniej w świecie nie widział pieszej na pasach. Policjanci sprawdzili, że jest trzeźwy i zatrzymali mu prawo jazdy i odpowie teraz przed sądem za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Kto ponosi winę za wypadek zdecyduje ostatecznie sąd, ale wiele wskazuje na to, że będzie to kierowca renault. Na usta ciśnie się jednak pewna refleksja – wypadek wydarzył się przy stosunkowo niewielkiej prędkości samochodu. Kierowca twierdzi, że nie zauważył pieszej. Niestety nigdy nie dowiemy się czy 65-latka podczas przechodzenia przez jezdnię rozglądała się. Miała pierwszeństwo – owszem, ale to nie gwarantuje bezpieczeństwa. Policjanci apelują do pieszych, aby kontrolowali sytuację na drodze podczas przechodzenia. Może się zdarzyć, że kierowca w ciemnościach nie zauważy pieszego albo nawet w dzień pieszy znajdzie się np. za słupkiem przedniej szyby i przez chwilę będzie niewidoczny dla kierowcy, natomiast samochód zawsze będzie dobrze widoczny dla pieszego, który w krótkim czasie może się zatrzymać, odskoczyć lub zmienić kierunek i w ten sposób uniknąć wypadku.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Medale dla małżonków Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Modlitwa przebłagalna Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Transmisja w TV Polonia z Konina MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Boże Ciało - zapowiedzi