Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.08.2020 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Ocena: 1
1 0

Młodzież z ZST uszyła lalki dla UNICEF

Stare Miasto,Konin 09.01.2019 09:04

Młodzież z ZST uszyła lalki dla UNICEF

Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Koninie uszyła lalki dla UNICEF w ramach ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata".


ZST po raz pierwszy bierze udział w akcji organizowanej przez UNICEF Polska, do której szkołę zgłosiła Pani Daria Walczykiewicz, nauczycielka WF. 

Kilkunastu uczniów szyło lalki na zajęciach Koła Artystycznego, które działa w ZST pod fachowym okiem Pani Edyty Kabacińskiej. 

Efektem wspólnej pracy są piękne szmaciane lalki, dla których pierwowzorem są dzieci z różnych stron Świata. Są wśród nich m.in. Hawajka, Eskismoska, Hinduska, Szkot, Masaj, Japonka, Nigeryjka, Hiszpanka, Rumuka, Senegalka oraz nasza polska Krakowianka. W sumie 23 lalki. 

Po feriach zimowych w ZST odbędzie się wystawa lalek. Każdy chętny będzie mógł wybrać lalką, kupić ją i jednocześnie uratować życie dziecku, ponieważ całkowity dochód ze sprzedaży przekazany zostanie do UNICEFU ❣️ na zakup szczepionek


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Komunikat Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek Syreny zabrzmią w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ROZBIŁ AUTO PODCZAS UCIECZKI PRZED POLICJĄ