Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 14.11.2018 r. Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Ocena:

Warsztaty kulinarne w ZSEU w Żychlinie

Stare Miasto,Konin 09.11.2018 10:27 (6 dni temu)

Warsztaty kulinarne w ZSEU w Żychlinie

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych z ZSEU w Żychlinie mieli po raz kolejny okazję uczyć się pod okiem profesjonalnych kucharzy. W ramach projektu "Wybieram wieprzowinę", którego organizatorami są Związek "Polskie Mięso" oraz "Akademia Kulinarna Marcina Budynka" w szkole zostały wygłoszony wykład przez chefa Marcina Budynka oraz dietetyk Judytę Szymkowiak, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych.


Podczas wykładu pozyskali wiedzę o jakości mięsa wieprzowego ale również jego wykorzystaniu w planowaniu żywienia. Po wykładzie dwudziestka wybranych uczniów wzięła udział w warsztatach kulinarnych, podczas których uczyli się pod okiem fachowców jak wykorzystać wszystkie elementy tuszy wieprzowej w gastronomii, mieli okazję przygotowywać policzki wieprzowe, boczek ale i tradycyjne elementy schabu czy karkówki w trochę innych niż zazwyczaj odsłonach.
          Mistrz kulinarny Marcin Budynek znany z programów telewizyjnych tj. "Pytanie na śniadanie", czy "Kawa i herbata", ale również uznany szef kuchni chwalił zaangażowanie młodzieży oraz nauczycieli w podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Podczas posumowania uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie ale również noże chefa kuchni. 

 

Katarzyna Hryciuk


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Piotr Korytkowski wygrał wybory w Koninie Fonia - szczeniak, który kradnie serce Ochotnicy SP z Goliny i Kawnic apelują Kolejne poparcie dla Chojnackiego Wójtowie i burmistrzowie wybrani Prokuraturę konińską nie interesuje Przeprawa Bursztynowa ? 102 lata - urodziła się podczas I Wojny Światowej ! Impexmetal S.A. z nowym Prezesem Zarządu Próbny alarm w Koninie Uwaga! Zmiany w połączeniu telefonicznym z policją