REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

20 lat Powiatu Konińskiego

Konin 12.10.2018 09:16

20 lat Powiatu Konińskiego

20 lat temu, rozpoczął się nowy rozdział historii samorządności naszego kraju. Po 23-letniej przerwie, w wyniku reformy administracyjnej, na mapę Polski wróciły powiaty.


Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 1998 roku, został powołany do życia Powiat Koniński, jako jeden z 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego. Dokonano wówczas symbolicznego przekazania wspólnocie samorządowej i władzom powiatu odpowiedzialności za sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym. Pierwsza rada odrodzonego samorządu Powiatu Konińskiego, licząca 45 radnych, rozpoczęła pracę 5 listopada 1998 r. Od tego momentu minęło już 20 lat. Dwie dekady przemian gospodarczych, społecznych i mentalnych, które odmieniły także Powiat Koniński. I w dużej mierze jest to zasługa samorządowców obecnej, jak i poprzednich kadencji, którzy aktywnie w tym procesie uczestniczyli, a także wielu organizacji, instytucji i oczywiście tworzących wspólnotę powiatową mieszkańców.

  W najbliższą sobotę (13 października) podczas organizowanej z okazji jubileuszu Gali będziemy mogli wspólnie spojrzeć w przeszłość i przypomnieć sobie jak budowała się samorządność i poczucie więzi wśród społeczności powiatu konińskiego. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki „OSKARD”. Wspomnieniom 20 lat powiatowej samorządności towarzyszyć będzie szereg atrakcji.  Jedną z nich będzie występ Barbary Melzer z zespołem w spektaklu muzycznym „Retro Show”.

Gorąco zapraszamy.

 

 

Marta J. Bagrowska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Medale dla małżonków Modlitwa przebłagalna Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Transmisja w TV Polonia z Konina MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Boże Ciało - zapowiedzi