Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

III Kongres Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej

Licheń 11.10.2018 09:29

III Kongres Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej

Temat „Jedność wspólnot w dziele Nowej Ewangelizacji” wybrzmi 13. października w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu, gdzie będzie miał miejsce III Kongres Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej pod honorowym patronatem  ks. bpa Wiesława Meringa.Spotkanie jest bezpośrednią kontynuacją wcześniejszych wydarzeń: I i II Diecezjalnego Forum Ewangelizacji w październiku 2015 r. i 2016 r. Kongres rozpocznie się o godzinie 9 rejestracją w domu pielgrzyma „Betlejem”, a całość zakończy Msza Św. o godz. 16.30. W ramach całodniowego spotkania przewidziane są prelekcje zaproszonych gości, modlitwa i dzielenie się uczestników Kongresu w grupach odnośnie poruszanych tematów.

Prelegenci:
1. Ks. Artur Godnarski – sekretarz Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, pasterz Wspólnoty św. Tymoteusza, wieloletni koordynator ekipy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus.
2. Ks. dr Adam Bajorski MSF – oficjał Prowincjała ds. Duszpasterstwa Rodzin, kapłan od lat zaangażowany w działania ewangelizacyjne w diecezji włocławskiej, gospodarz pierwszych dwóch Forów w 2015 i 2016 roku.
3. Ks. dr Przemysław Sawa – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji "Cyryl i Metody".

Celem wydarzenia jest spotkanie środowisk ewangelizacyjnych z całej diecezji, aby podjąć refleksję nad tematem tegorocznego Kongresu i wyzwań związanych z jednością w aspekcie ewangelizacji podejmowanej przez poszczególne wspólnoty w Kościele katolickim. Istotna jest również wspólna modlitwa za dzieło Nowej Ewangelizacji w diecezji włocławskiej. Kongres wpisuje się w wezwanie Ojca Świętego Franciszka z adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium, który zaprasza nas, by stawać się „uczniem-misjonarzem”, kładąc nacisk zarówno na formację, jak i wymiar misyjny życia chrześcijańskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, który skieruje do uczestników słowo. Kongres jest inicjatywą wspólnot skupionych w ramach Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej oraz Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezji Włocławskiej.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Medale dla małżonków Modlitwa przebłagalna Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Transmisja w TV Polonia z Konina MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Boże Ciało - zapowiedzi