Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: 1
1 0

Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowo-kinowej

Pyzdry 08.10.2018 17:48

Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowo-kinowej

W zmodernizowanej sali widowiskowo- kinowej odbyły się pierwsze seanse filmowe.
Otwarcie sali miało miejsce 6 października, zaproszonych gości powitał burmistrz Przemysław Dębski.
,,Cieszę się z naszego spotkania w tak miłych okolicznościach. Chcemy, aby to miejsce ożywiło życie kulturalne naszej gminy, żeby na tej scenie prezentowały się rodzime talenty i artyści z zewnątrz. Żeby nasi mieszkańcy mogli jak najczęściej wybierać się do kina.
Liczę, że wkrótce zacznie tutaj funkcjonować Uniwersytet III Wieku, który chcemy powołać. Zapraszam do korzystania z tej sali funkcjonujące na naszym terenie organizacje pozarządowe czy lokalnych przedsiębiorców, którzy chcieliby sprawić swoim pracownikom niespodziankę lub przeprowadzić tutaj szkolenie.''


Po przemówieniu odbyła się pierwsza od niemal dwóch dekad projekcja, wyświetlony został ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa''.
W ciągu dwóch dni, trzykrotnie wyświetlono wyżej wymieniony film oraz czterokrotnie bajkę ,,Jak zostać czarodziejem''. Łącznie w seansach wzięło udział blisko 700 osób.
    Budynek OSP jest jednym z najstarszych budynków w Pyzdrach pochodzi z 1901 roku. Salę ,,teatralną'' dobudowano w 1918 roku, dokładnie 100 lat temu. Niestety w ostatnich latach ze względu na zły stan techniczny obiekt praktycznie zamarł, ale dzięki staraniom władz miejskich udało się przywrócić go do życia.
    Prace modernizacyjne rozpoczęły się w 2017 roku, głównym wykonawcą było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Rem-Bud” ze Słupcy. Prace wykonane przez tę firmę kosztowały 441 tys. zł.
Dodatkowo zainstalowano sieć wentylacyjną wraz z centralą kosztem 150 tys. zł. Zadbano także o profesjonalny system nagłośnieniowy, który zakupiono i zainstalowano kosztem 41 tys. zł.
Cała inwestycja wraz z projektem i nadzorem inwestorskim kosztowała ponad  700 tys. zł.

MC
info. RK

kinoman Data: 14.10.2018 13:31 ID:10703
Brawo PYZDRY !!! Takiej sali brakowało od dawna...

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Medale dla małżonków Modlitwa przebłagalna Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Transmisja w TV Polonia z Konina MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Boże Ciało - zapowiedzi