Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Sześć par małżeńskich świętowało Złote Gody

Koło 03.10.2018 10:21

Sześć par małżeńskich świętowało Złote Gody

Tak dużej i wzruszającej uroczystości sala sesyjna kolskiego ratusza dawno już nie widziała. W ostatnią sobotę Jubileusz Złotych Godów, w otoczeniu dzieci i wnucząt, świętowali państwo:  Maria i Jan Mazurczykowie, Anna i Kazimierz Michalscy, Czesława i Wiesław Karaszewscy, Włodzimiera i Zdzisław Michalakowie, Jadwiga i Edmund Świątkowie, Władysława i Kazimierz Łuczyńscy. Jubilaci już pół wieku dzielą radości i troski życia będąc przykładem dla wszystkich par małżeńskich. Tak długi staż jest sprawą wagi państwowej.


Małżonkowie odebrali z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Elżbiety Modrzejewskiej medale nadane przez Prezydenta RP. Otrzymali również legitymacje, dyplomy, kwiaty i usłyszeli wiele ciepłych słów. Pani burmistrz życzyła jubilatom zdrowia oraz kolejnych, równie pięknych rocznic. – Wyrażam wdzięczność za waszą postawę, jesteście wzorem dla innych rodzin, przyjmijcie słowa uznania i życzenia pomyślności na dalsze lata – powiedziała z-ca burmistrza do bohaterów dnia.

Na okoliczność wzruszającego spotkania, odczytany został list prezydenta: Z okazji obchodzonego przez Państwa wspaniałego jubileuszu – zawarcia związku małżeńskiego – mam wielką przyjemność uhonorować Państwa Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wśród polskich odznaczeń państwowych medal ten zajmuje miejsce szczególne, symbolizuje bowiem szacunek, jakim Rzeczpospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę, jaką przywiązuje do pomyślności rodziny. Nikt lepiej od Was Czcigodni Jubilaci nie wie, ile potrzeba codziennego troskliwego pielęgnowania małżeńskiej relacji, wzajemnej uwagi, wsparcia, pamięci, odpowiedzialności i wyrozumiałości, aby miłość nigdy nie ustała. Wspólne pokonywanie przeciwności losu i podejmowanie codziennego trudu w imię wartości, do których odwołuje się przysięga małżeńska: miłości, wierności i uczciwości, zasługuje na wdzięczność i uznanie ze strony państwa. Trwałość rodziny powszechnie uważana jest za podstawę ludzkiego szczęścia. Zapewnia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa tym, którzy ją tworzą, a jednocześnie stanowi bezcenny wkład w powodzenie całego narodu, który sam jest wielką rodzina rodzin. Dlatego też rodzina cieszy się konstytucyjną ochroną i niezmienną życzliwością władz. Przeżyte razem lata stanowią świadectwo, iż ten piękny ideał urzeczywistnił się w Państwa życiu. Państwa przykład wierności danemu słowu jest z pewnością powodem do dumy i radości dla najbliższych i przyjaciół, a dla wielu dowodem na to, że warto do tego ideału dążyć. Proszę więc przyjąć wyrazy uznania, najserdeczniejsze gratulacje i z serca płynące życzenia kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i radości.

Rocznice długoletniego pożycia małżeńskiego to wzruszające uroczystości. Małżonkowie w otoczeniu dzieci i wnucząt dziękują sobie za wspólnie spędzone lata. Głos drży i łza się w oku kręci na wspomnienie przed laty składanej przysięgi i pod wpływem refleksji nad czasem, który przeminął. Po uroczystości jubilaci wraz z rodzinami wznieśli toast za kolejne pomyślne lata, winszowali sobie wzajemnie, usłyszeli gromkie „sto lat”, a jedna z par, zachęcona entuzjastycznym okrzykiem „gorzko, gorzko,”, musiała spełnić oczekiwania bliskich…

- Wszystko szybko przemija, człowiek się nie obejrzy, tak jest pochłonięty pracą, domem – wspominali państwo Mazurczykowie. - Wychowaliśmy syna, osiem lat temu dla niego i jego rodziny przeprowadziliśmy się do Koła z Hajnówki, mamy dorosłe wnuki, jedno wnuczę jest na czwartym roku studiów, drugie w liceum. Zapytani o kilka rad dla młodych małżeństw, jubilaci bez namysłu odpowiedzieli: Nie kłócić się, nie denerwować, do lekarza za często nie chodzić – wyznał, trochę żartobliwie, pan Jan. - I wierzyć sobie – uzupełniła całkiem na poważnie żona, pani Maria.

Czasem trzeba słuchać rad, bo wspólne życie jest tego warte.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Medale dla małżonków Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Modlitwa przebłagalna Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Włocławska ma nowych prezbiterów Transmisja w TV Polonia z Konina MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Boże Ciało - zapowiedzi