Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2019 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ocena:

Dwa groźne wypadki i pożar

Słupca,Strzałkowo 10.09.2018 09:24

Dwa groźne wypadki i pożar

Do dwóch groźnych wypadków doszło w miniony weekend w powiecie słupeckim. Pierwszy miał miejsce 8 września w Sierniczu Wielkim gm. Ostrowite. Kierująca pojazdem na łuku drogi straciła nad nim panowanie i uderzyła w przydrożny słup energetyczny. Na miejsce zadysponowano jednostki z JRG Słupca, OSP Ostrowite, Kąpiel oraz Budzisław Kościelny. Podróżujące samochodem dwie osoby, opuściły samodzielnie pojazd przed przybyciem strażaków. Jednak w wyniku odniesionych obrażeń zostały zabrane one przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie akumulatora.


9 września w Strzałkowie na Al. Prymasa Wyszyńskiego doszło do przewrócenia ciągnika rolniczego, przewożącego na dwóch przyczepach kukurydzę. Kierowca ciągnika nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, w skutek czego ciągnik i przyczepa przewróciły się. Wypadek spowodował, że droga K92 była całkowicie zablokowana. Na szczęście kierowcy nic się nie stało i wyszedł z tego bez większych obrażeń. Strażacy musieli podać pianę na rozlane paliwo, jak również ograniczyć jego wyciek. Dokonali również neutralizacji wyciekających na drogę płynów eksploatacyjnych.  Kukurydzę posprzątała z drogi ładowarka, która szybko przyjechała na miejsce z firmy, która przewoziła kukurydzę. W zdarzeniu brał udział również samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby, nikomu z nich nic się nie stało.  Na miejscu pracowały dwa zastępy strażaków z JRG Słupca i OSP Strzałkowo. Działania trwały prawie trzy godziny.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Strajk nie jest powodem do odwołania zajęć w przedszkolach i szkołach - informacja dla rodziców Foto - pstryk. Nikt tego nie widział ? Lista placówek i informacja, które będą czynne lub zamknięte w czasie planowanego strajku Polska Sól kłodawska lepsza od Himalajskiej O stanie mostów w Koninie wiedziano wcześniej Wiadukt nad Warszawską prawie gotowy Czytelnicy piszą - W sprawie egzaminów Zmarł ks. Marek Barlak Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Kole Wizyta Prezydenta RP