Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 26.09.2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena: 2
2 0

Wojna ! Dzień po dniu

Konin 07.09.2018 09:54 (19 dni temu)

Wojna ! Dzień po dniu

7 września 1939

W związku złą sytuacją na froncie Armii Łódź i niebezpieczeństwem otoczenia Armia Poznań opuszcza umocnioną pozycję obronną na linii Gosławice, Koło Uniejów i przegrupowuje się w celu podjęcia działań zaczepnych w kierunku Łodzi i Ozorkowa, zwanych później Bitwą nad Bzurą. Miasto Konin opuszczają ostatnie posterunki.


Wobec unieruchomienia kolei, zwijane zostają harcerskie posterunki strzegące torów. Harcerze obejmuję służbę obserwacyjną na wieży OSP w Starym Koninie. Wraz z odejściem wojska potęguje się fala ucieczki ludności cywilnej.

Ewakuacja

Su_arez@wp.pl Data: 14.09.2018 12:11 ID:10624
Na zdjęciu kadr z filmu Juliena Bryana, który zrobił dokument o obronie stolicy.... gdyby nie jedno film, wyświetlany później w USA i na całym świecie... nikt by się nie dowiedział jak brutalnie Niemcy niszczą wszystko ... władze sanacyjne na tym polu także kompletnie zawiodły...a Julien Brayan do dziś nie ma pomnika w Warszawie,a za to co zrobił już dawno powinien mieć!!!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Pozwolenie wodnoprawne dla kopalni odkrywkowej węgla brunatnego „Tomisławice” uchylone. Radni zgodzili się na zaciągnięcia przez miasto zobowiązania w wysokości 120 000 000 zł Czytelnicy piszą ... Parking przy szpitalu Już dzisiaj w Sompolnie Poszukiwana sunia - owczarek Komu, komu, bo idę do domu... Komunikat w sprawie przeprawy promowej Rusza przebudowa drogi krajowej nr 72! Komunikat UM w sprawie przeprawy Komunikat Uwaga - Zimny front