Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena: 2
2 0

Podaj Dalej na obozie

Konin 21.08.2018 13:16

Podaj Dalej na obozie

Jest człowiekiem ogromnie zajętym o wielkim sercu i gotowością do pomagania. Przyznał, że jest w Koninie po raz pierwszy. O kim mowa? To Filip Chajzer dziennikarz i prezenter, który wczoraj odwiedził Podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

 Kilka tygodni temu otrzymał e-mail z zaproszeniem na kolonie Małych Odkrywców, w których uczestniczą dzieci niepełnosprawne z całej Polski. Zaproszenie przyjął z radością. Jak sam powiedział, historia zatoczyła koło. Prawie 30 lat temu jego ojciec Zygmunt Chajzer zaangażował się w akcję organizowaną przez doktora Piotra Janaszka. Zabrali wtedy dzieciaki niepełnosprawne na wyprawę za ocean


Kolonie Mali Odkrywcy organizujemy tak, jak nauczył nas doktor Piotr Janaszek – po prostu leczymy uśmiechem! Obóz prowadzi Danuta Grodzka – harcerka i pielęgniarka, która wszystkiego uczyła się u boku doktora będąc jeszcze nastoletnią uczennicą Liceum Medycznego. Formuła kolonii Mali Odkrywcy oparta jest na metodyce harcerskiej. Są zastępy, totemy, uczestnicy zdobywają sprawności. Króluje tu zasada fair play. Wielu rodziców podkreśla, że dla ich dzieci są to pierwsze prawdziwe wakacje. Wcześniej zawsze wyjeżdżali z rodzicami.

Bezpieczeństwo opiekę i świetną zabawę na kolonii zapewniają wychowawcy opiekunowie i wolontariusze – wszyscy odpowiednio przeszkoleni, ludzie z pasją i empatią. Potrafią przez zabawę uczyć samodzielności po to, aby z Małych Odkrywców wyrośli młodzi, niezależni ludzie, dla których niepełnosprawność nie będzie przeszkodą w realizacji marzeń!

Wakacje możemy organizować dzięki pomocy przyjaciół i sprzymierzeńców Fundacji PODAJ DALEJ, podatników którzy przekazują 1% i strategicznych sponsorów – w tym roku głównym sponsorem są przyjaciele z Smurfit Kappa.
Niespodzianki dla małych Odkrywców fundują przyjaciele z Fundacji „Uśmiech i Radość Dziecka” firmy Raben, Wydawnictwa Multico, Wydawnictwa Zakamarki, Ksawery Miodowy i Planety Robotów z Warszawy. Podczas kolonii powstaje też książka dzięki wsparciu Fundacji BZ WBK.

Zdjęcie archiwalne z 1990 r. - uczestnicy wyprawy do USA, a wśród nich Śp. doktor Piotr Janaszek oraz Zygmunt Chajzer


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)