Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 19.12.2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Ocena: 3
3 0

Wodny plac zabaw otwarty

Turek 07.07.2018 11:34

Wodny plac zabaw otwarty

Kilkuset turkowian wzięło udział w otwarciu wodnego placu zabaw w Turku. Pod tryskającymi wodą zabawkami bawili się dzieci i dorośli. Radości było co nie miara.


Otwarcie wodnego placu zabaw zaplanowane było na czwartek, tj. 5 lipca 2018 r., na godz. 11.00. Pierwsi chętni zabawy przyszli już po godz. 9.00 i wytrwale czekali na wejście. W okolicy godz. 11.00 przed wejściem czekał kilkusetosobowy tłum, głównie dzieci. Na otwarcie bowiem Miasto zaprosiło dzieci z wszystkich przedszkoli tj. dyżurującego w wakacje miejskiego przedszkola oraz przedszkola prywatne. Swoją pomoc zaoferowali im niezawodni wolontariusze z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku. Ponadto przybyło mnóstwo turkowian młodszych i starszych, rodziców i dziadków z dziećmi bądź wnukami.


 

Władze miasta nie przygotowały pompatycznych przemówień. Krótko wszystkich przywitał Krzysztof Kolenda, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku. Zaś burmistrz Romuald Antosik w kilku słowach życzył wszystkim wspaniałej zabawy. Wstęgę przecięły dzieci. Dzieci też wspólnie z burmistrzem Antosikiem uruchomiły urządzenia natryskowe. I wodny plac zabaw ruszył... a właściwie przetrwał oblężenie. Jedni korzystali z wodnej zabawy, inni rozłożyli koce na trawie i korzystali z promieni słonecznych, a inni schronili się w chłodzie pod pergolami.


 

Budowa wodnego placu zabaw rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W miejscu starego placu zabaw przy ul. Armii Krajowej 1 powstał nowoczesny i jedyny w rejonie wodny plac zabaw, o powierzchni 400 m2. Jest tutaj 38 kolorowych zabawek tryskających wodą oraz brodzik dla najmłodszych dzieci. Wybudowany został też parking dla 45 samochodów osobowych i 2 autobusów. Budowa kosztowała 2,8 mln zł.


 

To jeszcze nie wszystko. Tuż obok wodnego, wkrótce powstanie nowy tradycyjny plac zabaw, z atrakcjami, jakich w Turku jeszcze nie było. Będzie to m.in. zjazd tyrolski o długości ok. 40 metrów i pierwsza huśtawka dla osób niepełnosprawnych.

 

Wodny plac zabaw będzie czynny od maja do września, codziennie od godz. 10.00 do 20.00. Bilet wstępu kosztuje 5 zł, bez względu na czas pobytu. Na miejscu można kupić napoje i lody oraz przekąski.


Źródło: Urząd Miejski w Turku - Wydział Strategii i Rozwoju

Zdjęcie: Urząd Miejski w Turku - Wydział Strategii i Rozwoju


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Górnicy świętują Powstaje EKO-rytarz Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa Jubileusz 50-lecia Szukam Pana Czytelnicy piszą... Jubileusz Nie będzie sztucznych ogni W obie strony pod przyszłym wiaduktem Nowy zastępca naczelnika w komendzie A w Koninie przeroslo urzędników...