Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.06.2018 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: 2
2 0

W sprawie Placu Niepodległości

Konin 13.06.2018 13:42 (7 dni temu)

W sprawie Placu Niepodległości

Prezezes Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Lech Stefaniak, Przewodniczący MKO Solidarność w latach 1988 - 90 i Prezydent Miasta Konina w latach 1990 - 94 Marek Waszkowiak oraz radny Jakub Eltman reprezentujący Stowarzyszenie Młoda Prawica zwrócili się dziś do Prezydenta Miasta o należyte upamietnienie w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości Placu Niepodległości w Koninie.


"Uczestnicy przemian wolnościowych wraz z pokoleniem urodzonym już w wolnej Polsce wyrażają wspólnie zainteresowanie sprawą pamięci wobec takich miejsc. Jest to wspólny głos odnośnie wartości takich jak patriotyzm, pamięć historyczna, wolność, niepodległość. Zmiana nazwy z Placu PZPR na Plac Niepodległości była symbolicznym początkiem nowego rozdziału budowania wolnego kraju" - czytamy w apelu sygnatariuszy

pol Data: 13.06.2018 13:58 ID:10401
No pan prezydent Nowicki ma teraz na głowie wiele problemów i nie bardzo daje sobie z nimi radę.Tak po ludzku zasługuje na współczucie, ale na ponowny wybór na pewno nie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła XX Święto Ziemi Rychwalskiej - Rychwalia 2018 W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Sprostowanie Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny Opryski w Koninie - uwaga !