REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena: 2
2 0

Międzynarodowa wymiana młodzieży Konin – Herne

Konin 13.06.2018 10:45

Międzynarodowa wymiana młodzieży Konin – Herne

W dniach od 04.06 do 08.06. 2018 r. ośmioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych i Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie wraz z opiekunami przebywała w ramach międzynarodowej wymiany w zaprzyjaźnionej szkole niemieckiej Emschertal Berufskolleg w Herne.


Współpraca miedzy partnerskimi szkołami trwa już od 2001 r. a wymiana uczniów przy wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży odbywa się regularnie od 2003 r.. W czerwcu 2017 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów wraz z opiekunami z Emschertal Berufskolleg, a w tym roku przyszedł czas na rewizytę. Kilkudniowy pobyt polskiej grupy w Niemczech wypełniony był licznymi atrakcjami.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych i miała okazję porównać system szkolnictwa w Niemczech. Poznaliśmy również nasze miasto partnerskie Herne. Do atrakcji pobytu można również zaliczyć zwiedzanie wystawy  pt: „Der Berg ruft” (Góra woła) w Oberhausen.

Młodzież polsko –niemiecka miała okazje integrować się również  podczas wspólnego wyjazdu do stolicy Holandii – Amsterdamu. Miasto poprzecinane kanałami, mieszkańcy poruszający się przede wszystkim na rowerach, słynne wąskie kamienice i wielokulturowość.   Mieliśmy również okazje spróbować typowo holenderskich potraw. Gospodarze zapewnili nam również wiele atrakcji sportowych jak nauka wiosłowania, pływanie rowerami wodnymi i mini- golf.

Ostatniego dnia pobytu wspólnie przyrządziliśmy uroczystą kolację bazując na przepisach kulinarnych zapisanych w języku niemieckim. Polska młodzież świetnie sobie poradziła z wykonaniem tego zadania.

Nie można nie wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu w realizację programu gospodarzy z Niemiec. Jesteśmy bardzo wdzięczni za przygotowanie nadzwyczaj interesującego pobytu podczas tegorocznej wymiany.

M. Kubacka


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł ks. prał. Henryk Włoczewski Zmarł działacz konińskiej Solidarności, internowany i represjonowany górnik, Leszek Miller Komunikat o uroczystościach pogrzebowych Ks. Prałata Henryka Włoczewskiego Zmarł Dh. Wieńczysław Oblizajek Młodzież z ZST uszyła lalki dla UNICEF Super akcja kolskich strażaków Zmarła Bożena Siwińska ,Prezes Oddziału PTTK w Koninie Prezydent weźmie udział w nadzwyczajnym zebraniu Zgromadzenia Ogólnego ZMP Pół tony narkotyków Podsumowanie konkursu na Najpiękniejsza Iluminację