Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 16.10.2018 r. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ocena:

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Konin 12.06.2018 08:56

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Koninie, już po raz drugi przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z groty w Gargano.


Po wprowadzeniu Figury do świątyni i powitaniu Gościa przez przedstawicieli parafian i ks. prał. dr. Tomasza Michalskiego - proboszcza parafii, rozpoczęła się Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. dr Marcin Idzikowski, koordynator peregrynacji Figury w naszej diecezji, a homilię wygłosił ks. dr Rafał Kamiński, wicegenerał Zgromadzenia Księży Michalitów.
 
O godzinie 20.00 miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. Był to też czas uwielbienia Boga, za dar nawiedzenia figury Michała Archanioła.
 
W godzinie Apelu Jasnogórskiego konińska fara po raz kolejny szczelnie wypełniła się wiernymi, którzy chcieli oddać chwałę Matce Bożej, obok której zawsze stoi Wódz Niebieskich Zastępów.
 
W drugim dniu nawiedzenia, podczas każdej Mszy św. Słowo Boże głosił ks. Kamiński. Eucharystia o godz. 8.30 poświęcona była w szczególności osobom starszym oraz chorym. Po jej zakończeniu księża udzielali specjalnego, indywidualnego błogosławieństwa; natomiast błogosławieństwo dzieci i ich rodziców miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 
O godz. 18:00 rozpoczęło się pożegnanie figury św. Michała, podczas którego ks. prał. dr Tomasz Michalski zawierzył św. Archaniołowi całą parafię, po czym dokonał poświęcenia kopii figury Świętego z Gargano, będącej trwałą pamiątką peregrynacji w konińskiej parafii. Po zakończonej liturgii wierni odprowadzili Figurę do samochodu - kaplicy, który odjechał do parafii św. Marii Magdaleny w Koninie.
 
(Na podstawie informacji nadesłanych od Teresy Kołodziejczak)


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Znamy konińską finalistkę w Konkursie Nauczyciel Roku 2018! Nominacje i zmiany personalne w Diecezji Włocławskiej Konwencja programowa Józefa Nowickiego kandydata na Prezydenta Miasta Sześć par małżeńskich świętowało Złote Gody Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowo-kinowej Zmarł ks. Jan Mazalon 100 kartek na 100-lecie Odzyskania Niepodległośc Nowe busy w konińskim PKS Joanna Gadomska wśród najlepszych nauczycieli w Polsce Finaliści ogólnopolskiego konkursu kulinarnego z ZSEU w Żychlinie