fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Młodzicy Konińskiego Klubu Szermierczego Drużynowymi Mistrzami Polski

Konin 11.06.2018 22:44

W dniach 09-10.06.2018 w Sosnowcu odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Wystartowało w nich 172 zawodniczek i zawodników.

W turnieju indywidualnym w finałowej ósemce znalazło się dwóch zawodników Konińskiego Klubu szermierczego: 5  miejsce - Kaczmarczyk Wojciech, który uległ o strefę medalową Bartoszowi Rosłonowi 12/10, 8 – miejsce - Mariusz Mańczak, który uległ późniejszemu Mistrzowi Polski Broniszewskiemu Marcelowi

13 był Bakalarski Mateusz, 15 – Kaczmarczyk Adam, 17 – Filip Radoch. Kaczmarczyk i Radoch to chłopcy, który jeszcze dwa lata będą w tej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze z naszego regionu powalczył również Malcer Albert (SSiR Kramsk), zdobywając 11 miejsce.

W szabli dziewcząt w pierwszej „16” była Buselt Zuzanna – ostatecznie zajmując  10 miejsce.

W turnieju drużynowym I zespół KKSZ KONIN (Bakalarski Mateusz, Kaczmarczyk Wojciech , Kaczmarczyk Adam, Mańczak Mateusz) rozstawiony został z nr 2. Po kolei pokonał Dragona Łódź 36/19, następnie UKS Riposta Olsztyn I 36/27, w półfinale pokonali rozstawiony z nr 3 zespół Pałac Młodzieży Katowice 36/27, w finale pokonali rozstawiony z  nr 1 zespół  MUKS Victor Warszawa w pełni rewanżując się za turniej indywidualny 36/19.

Drugi zespół w składzie (Piguła Antoni, Raczyński Cyprian,  Radoch Filip, Stasiak Arkadiusz) zajął 12 miejsce. Zespół SSiR Kramsk (Malcer Albert, Malcer Kacper, Pawłowski Jakub) zdobył 14 miejsce

Dziewczynki w składzie (Buselt Zuzanna, Graupen Inez, Makowska Agata, Pakuła Karina) zdobyły 4 miejsce ulegając w meczu o brązowy medal UKS Hajduczek Olsztyn I 36/35.

Drugi zespół KKSZ Konin (Jędrzejak Oliwia, Pilarska Iga, Szymczak Daria, Wszędybył Marita) wywalczyły 14 miejsce.