Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.06.2018 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Dzień Dziecka na ludowo

Art. sponsorowany 30.05.2018 22:58 (20 dni temu)

Dzień Dziecka na ludowo

W ludowym klimacie będą się integrować rodziny z Konina. Wszystko za sprawą Zaczarowanego Dnia Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina. 
 


Impreza rozpocznie się o godz. 13.30 rodzinną grą parkową, w trakcie której drużyny będą musiały odwiedzić kilkanaście stoisk. Tam wykonywać będą zadania sportowe i rekreacyjne nawiązujące do tradycyjnych zabaw ludowych. O godzinie 15.00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, a tuż po nim na scenie pojawią się artyści. Wystąpią zespoły Uśmiech z Liśca Wielkiego i Dzieci Kujaw z Kramska. Specjalny koncert pod hasłem „Miała Baba Koguta” przygotowuje Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Wystąpią dzieci na co dzień pracujące w MDK pod kierunkiem Justyny Wysockiej i Mariusza Urbaniaka. Usłyszymy pieśni i piosenki ludowe w nowych aranżacjach. 
Nie zabraknie atrakcji w parku. Swoje stoiska, wspólnie z Muzeum Okręgowym przygotowują rękodzielnicy. Będą rzeźby, koronki, decoupage i ozdoby z filcu. 
Do starej polskiej zagrody zaprosi Teatr Wagabunda z Krakowa. Tam wszyscy chętni będą mogli zobaczyć jak sto lat temu żyli i bawili się nasi przodkowie. Na stanowiskach pokazane zostanie m.in. szatkowanie i kiszenie kapusty, wyrabianie garnków, młócenie i mielenie ziarna. 
Imprezę zakończą tradycyjnie konkursy z nagrodami, które zaplanowano na scenie w Parku Miejskim. 

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Konin i Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. 
 

Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła XX Święto Ziemi Rychwalskiej - Rychwalia 2018 W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Sprostowanie Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny Opryski w Koninie - uwaga !