fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

4 medale Mistrzostw Polski Seniorów dla konińskich szermierzy

Konin 28.05.2018 12:07

Doskonały występ w turnieju indywidualnym zanotował Mateusz Godlewski, który dopiero w finale uległ Mikołajkowi Grzegorkowi (MUKS  Victor Warszawa) 14/15. W grupie wygrał 4 walki i został rozstawiony z nr 5. W walkach pucharowych zwyciężył z Mateuszem Jasińskim (UKS Szabla Ząbki) 15/9, następnie pokonał Sebastiana Więcha (UKS Szabla Ząbki) 15/14, w walce ćwierćfinałowej pokonał Mateusza Kneza  (OŚ AZS Poznań) 15/7, w półfinale pokonał Piotra Szczepnika (MUKS Victor Warszawa) 15/10. Ostatecznie Matusz zdobył srebrny medal i tytuł Indywidualnego Wicemistrza Seniorów 2018.

Sylwia Matuszak zdobyła brązowy medal odnosząc w grupie komplet zwycięstw i została rozstawiona z nr 6. W walkach pucharowych pokonała Gabrielę Mieszkowską (UKS 13 Biłaystok)15/2, następnie wygrała z klubową koleżanką Katarzyną Kędziorą 15/12, w ćwierćfinale pokonała Matyldę Ostojską (AZS AWF Warszawa) 15/6, w półfinale ulegała Małgorzacie Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 7/15 - późniejszej Mistrzyni Polski.

Jest to bardzo dobry występ tych zawodników, ponieważ są oni jeszcze w kategorii młodzieżowca (wiekiem).

Po turnieju indywidualnym drużyna męska KKSZ w składzie Damian Dzwoniarski, Hubert Glasner, Mateusz Godlewski i Adrian Stanisławski została rozstawiona z nr 2. W drodze po srebrny medal pokonała drużynę  AZS AWF Warszawę 45/27, AZS AWF Katowice I 45/43, w finale ulegla MUKS Victor Warszawa 41/45. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła srebrny medal i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Seniorów na rok 2018.

Ekipa kobiet w składzie Katarzyna Kędziora, Sylwia Matuszak i Małgorzata Zawodniak została rozstawiona z nr 4. Pokonała TMS Sosnowiec I 45/31, następnie uległa ZKS I 24/45  późniejszym Drużynowym Mistrzyniom Polski Seniorek. W walce o brązowy medal zawodniczki pokonały OŚ AZS Poznań 45/38.