Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 19.10.2018 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Ocena:

Niecodzienny turniej

Koło 15.05.2018 09:55

Niecodzienny turniej

W sobotę kolscy policjanci aktywnie uczestniczyli w wyjątkowej grze plenerowej zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole. Mundurowi włączyli się w zabawę poprzez przygotowanie policyjnego stoiska, przy którym uczestnicy turnieju musieli wykonać określone zadanie, co stanowiło jeden z elementów gry.


Zabawę zainicjowała Biblioteka Powiatowa i Miejska w Kole z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do jej organizacji włączyli się również kolscy policjanci. W grze terenowej, której autorem jest Dariusz Rokosz udział wzięły czteroosobowe drużyny, które musiały odnaleźć na terenie naszego miasta określone miejsca i obiekty. Jednym z tych miejsc była Komenda Powiatowa Policji w Kole. Tu dla uczestników zabawy przygotowanych było wiele atrakcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wystawiony na pokaz sprzęt policyjny. Dzieci mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci i usiąść za kierownicą radiowozu. Najmłodsi żywo interesowali się wszystkim co jest związane z pracą i wyposażeniem policjanta. Padło wiele pytań, na które stróże prawa cierpliwie odpowiadali. Oprócz zaspokojenia ciekawości dzieci, policjanci rozmawiali również z dorosłymi, w tym z seniorami. Osoby w podeszłym wieku instruowano o tym jak się chronić przed oszustami żerującymi na dobroduszności starszych ludzi. Wszystkim odwiedzającym stoisko policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwracając szczególną uwagę na bezpieczne korzystania z dróg przez pieszych, rowerzystów i motocyklistów, którzy w sposób szczególny narażeni są na zagrożenia. /Każdy odwiedzający otrzymał od policjantów podarunek w postaci opaski lub kamizelki odblaskowej. Wręczając ten upominek funkcjonariusze wskazywali jak bardzo używanie takich elementów poprawia bezpieczeństwo osób na drodze. Na zakończenie gry terenowej wszyscy uczestnicy i organizatorzy spotkali się przez Ratuszem Miejskim w Kole, gdzie zwycięzcom wręczono nagrody.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowo-kinowej Zmarł ks. Jan Mazalon Czytelnicy piszą - Co się dzieje z jeziorem Powidzkim ? Kolej na Turek Wystarczyły 2 minuty i 21 sekund Dwa nocne pożary stogów Nowe busy w konińskim PKS Joanna Gadomska wśród najlepszych nauczycieli w Polsce Przywracanie szlaku wodnego Finaliści ogólnopolskiego konkursu kulinarnego z ZSEU w Żychlinie