Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 19.10.2018 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Ocena:

Atrakcje dla kierowców

Konin 14.05.2018 14:59

Atrakcje dla kierowców

W czwartek 17 maja przed „Galerią nad jeziorem” będzie można doskonalić woje umiejętności kierowania samochodem, czy udzielania pierwszej pomocy. Chętni będą też mogli przejść kontrolowane zderzenie, a na koniec oglądać będzie można zmagania policjantów ruchu drogowego startujących w konkursie.


Konkurs „Policjant ruchu drogowego” organizowany jest od wielu lat. Na szczeblu między powiatowym do zmagań przystępują funkcjonariusze z Konina i ościennych powiatów. W pierwszej części sprawdzana jest ich wiedza teoretyczna, następnie praktyczne umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu, aż w końcu zmagania dotyczą jazdy motocyklem.

W tym roku po raz pierwszy konińscy policjanci postanowili połączyć konkurs stricte policyjny z prewencyjnymi działania dotyczącymi ruchu drogowego. Współorganizatorami przedsięwzięcia będą Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, „Przegląd Koniński” i „Galeria nad jeziorem”. Uczestnicy działań będą mogli spróbować swoich sił w kierowaniu samochodem z zainstalowanymi trolejami (zamiast tylnych kół są specjalne wózki, które bardzo łatwo imitują jazdę w poślizgu). Kolejni będą mogli pieszo pokonać krótki tor w specjalnych alkogoglach, dzięki którym można przekonać się jak reaguje organizm, w którym znajduje się około 2 promile alkoholu. Na kolejnym stanowisku będzie można doznać wrażeń, jakie towarzyszą podczas zderzenia przy niewielkiej prędkości – ma to zobrazować jak konieczne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, a także przybliżyć zasadę zachowania pędu, z której korzystają wszelkie luźne przedmioty podczas zderzenia. Strażacy natomiast prowadzić będą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy będzie mógł w praktyce sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Wydarzenia tego dnia będą podzielone na dwie części: w godz. 9:00 – 12:00 będzie można wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych, natomiast w godz. 12:00 – 15:00 na specjalnym torze odbędzie się konkurs jazdy policjantów na motocyklach.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowo-kinowej Zmarł ks. Jan Mazalon Czytelnicy piszą - Co się dzieje z jeziorem Powidzkim ? Kolej na Turek Wystarczyły 2 minuty i 21 sekund Dwa nocne pożary stogów Nowe busy w konińskim PKS Joanna Gadomska wśród najlepszych nauczycieli w Polsce Przywracanie szlaku wodnego Finaliści ogólnopolskiego konkursu kulinarnego z ZSEU w Żychlinie