Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Czujny sąsiad zapobiegł kradzieży

Kołol 09.05.2018 13:58

Czujny sąsiad zapobiegł kradzieży

Policjanci z Koła zatrzymali mężczyznę, który z niezamieszkałej posesji dokonał kradzieży silnika elektrycznego. Został zauważony przez czujnego sąsiada. Za dokonanie kradzieży młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Kolejny już raz potwierdza się stare powiedzenie, że dobry sąsiad to skarb. Tak też było wczoraj, 7 maja br., kiedy czujny sąsiad, późnym wieczorem w okolicy niezamieszkałej posesji zauważył podejrzanego mężczyznę. Postanowił dokładnie się mu przyjrzeć. Gdy tylko wyszedł na zewnątrz, młody mężczyzna wystraszył się i zaczął uciekać. To upewniło czujnego sąsiada, że dzieje się coś niedobrego i o zaistniałej sytuacji powiadomił Policję. Kilkanaście minut później młody mężczyzna był już w rękach kolskich funkcjonariuszy. Okazał się jest nim 18 – letni mieszkaniec Koła. Jak ustalono, młodzieniec wszedł na teren niezamieszkałej posesji i zabrał z niej silnik elektryczny o wartości około 800 złotych. 18 - latek wyjaśnił, że wcześniej zaplanował tę kradzież. Wiedział, że od dłuższego czasu na obserwowanej przez niego posesji nikt nie zamieszkuje i postanowił zabrać stamtąd leżący tam sprzęt elektryczny. Czujność mieszkańca pobliskiej posesji sprawiła, że złodziej nie uniknie odpowiedzialności karnej.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł ks. prał. Henryk Włoczewski Zmarł działacz konińskiej Solidarności, internowany i represjonowany górnik, Leszek Miller Komunikat o uroczystościach pogrzebowych Ks. Prałata Henryka Włoczewskiego Zmarł Dh. Wieńczysław Oblizajek Młodzież z ZST uszyła lalki dla UNICEF Zmarła Bożena Siwińska ,Prezes Oddziału PTTK w Koninie Z wizytą u Alana Super akcja kolskich strażaków Pół tony narkotyków Prezydent weźmie udział w nadzwyczajnym zebraniu Zgromadzenia Ogólnego ZMP