Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 19.12.2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Ocena:

Zapiąć pasy !

Konin 16.04.2018 12:05

Zapiąć pasy !

Policjanci z konińskiej „drogówki” kontrolowali kierowców, szczególną uwagę zwracając na używanie pasów bezpieczeństwa. Całkiem niedawno przeprowadzili podobne działania i okazuje się, że wciąż wielu kierowców nie stosuje się do tego obowiązku.


Ponad dwudziestu dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie zostało skierowanych do przeprowadzenia działań w piątek 13 kwietnia. Skontrolowali oni 109 pojazdów, w tym 22 ciężarowe. Podczas kontroli ujawnili 77 wykroczeń. Z których 60 dotyczyło nieużywania pasów bezpieczeństwa przez kierujących pojazdami, a wśród dorosłych pasażerów 1 nie stosował się do tego obowiązku.

Jak widać ponad połowa ze skontrolowanych kierowców lekceważy sobie kwestie bezpieczeństwa w podróży, ponieważ niezapinanie pasów bezpieczeństwa nie sposób nazwać inaczej. Tłumaczenia kierowców jak zwykle były bardzo różne – od pośpiechu, poprzez zapomnienie, do krótkiej odległości na jaką jadą włącznie. Tymczasem samo zapięcie pasów trwa bardzo krótko, a może uratować życie, więc żadne tłumaczenie nie ma prawa bytu.

Brak zapiętych pasów w czasie kolizji czy wypadku spowoduje oczywiście znacznie większe obrażenia. Jest też łatwy do udowodnienia, a więc ubezpieczyciel bez problemu dopatrzy się przyczynienia i może obniżyć kwotę odszkodowania za doznane obrażenia. Natomiast ze strony policjantów nie do uniknięcia dla kierowcy może być 100 zł mandat i 2 punkty karne. Nie można też zapominać, że kierowca, który przewozi dorosłego pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa także otrzyma 100 zł mandatu i 4 punkty karne. W przypadku przewożenia niezgodnie z przepisami dziecka mandat rośnie do 150 zł, a na konto kierowcy wpłynie aż 6 punktów karnych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Górnicy świętują Powstaje EKO-rytarz Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa Jubileusz 50-lecia Szukam Pana Czytelnicy piszą... Jubileusz Nie będzie sztucznych ogni W obie strony pod przyszłym wiaduktem Nowy zastępca naczelnika w komendzie A w Koninie przeroslo urzędników...