Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 15.08.2018 r. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Ocena: 0
1 1

Piją alkohol pod drzwiami sklepu

Golina 09.04.2018 16:17

Piją alkohol pod drzwiami sklepu

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Golinie wspólnie z kierownikiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kontrolowali sklepy sprzedające alkohol. W kilku z nich były nieznaczne uchybienia.


W przypadku Goliny problemem jest sprzedaż i spożywanie alkoholu w pobliżu małych sklepów.

Dlatego też w porozumieniu kierownikiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzielniowi wyznaczyli kilka sklepów, w których - według okolicznych mieszkańców - ma dochodzić do łamania prawa polegającego głównie na spożywaniu alkoholu w pobliżu tych sklepów. Policjanci wraz z kierownikiem skontrolowali sklepy w Golinie, Kolonii Węglewie, Węglewie oraz Brzeźniaku.

Policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu, a w szczególności przypominali o prawie żądania dowodu tożsamości w sytuacji, kiedy wygląd klienta budzi wątpliwości co do jego pełnoletności. Informowali też o sposobach przeciwdziałania spożywaniu alkoholu w sklepie i jego pobliżu. Każdy z właścicieli sklepów został też poinformowany, że w przypadku kolejnych interwencji policji związanych ze sprzedażą i spożywaniem alkoholu, istnieje możliwość cofnięcia koncesji na jego sprzedaż.

Na usunięcie nieprawidłowości stwierdzonych podczas kontroli właściciele mają siedem dni.

xYz Data: 10.04.2018 01:43 ID:10069
A co sklep ma do pijacych alkohol? Stroze prawa sa od egzekwowania prawa, a sklepy od spzedazy. A swoja droga, to przy kazdym sklepie powinna byc "laweczka", to takie polskie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Foto - pstryk Stary Konin dziś o 17 Gwałtowna zmiana pogody ! No i jest ! Po tragedii Konińska Pielgrzymka - Niektórzy już u celu ... Konin po nawałnicy Wojciech Cejrowski boso do Konina Czytelnicy piszą - Chodnik przy nowym Lidlu na Zatorzu Patriotyczny Konin uczcił Rocznicę Powstania Strażacy z Turku wrócili ze Szwecji