REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 0
1 1

Piją alkohol pod drzwiami sklepu

Golina 09.04.2018 16:17

Piją alkohol pod drzwiami sklepu

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Golinie wspólnie z kierownikiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kontrolowali sklepy sprzedające alkohol. W kilku z nich były nieznaczne uchybienia.


W przypadku Goliny problemem jest sprzedaż i spożywanie alkoholu w pobliżu małych sklepów.

Dlatego też w porozumieniu kierownikiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzielniowi wyznaczyli kilka sklepów, w których - według okolicznych mieszkańców - ma dochodzić do łamania prawa polegającego głównie na spożywaniu alkoholu w pobliżu tych sklepów. Policjanci wraz z kierownikiem skontrolowali sklepy w Golinie, Kolonii Węglewie, Węglewie oraz Brzeźniaku.

Policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu, a w szczególności przypominali o prawie żądania dowodu tożsamości w sytuacji, kiedy wygląd klienta budzi wątpliwości co do jego pełnoletności. Informowali też o sposobach przeciwdziałania spożywaniu alkoholu w sklepie i jego pobliżu. Każdy z właścicieli sklepów został też poinformowany, że w przypadku kolejnych interwencji policji związanych ze sprzedażą i spożywaniem alkoholu, istnieje możliwość cofnięcia koncesji na jego sprzedaż.

Na usunięcie nieprawidłowości stwierdzonych podczas kontroli właściciele mają siedem dni.

xYz Data: 10.04.2018 01:43 ID:10069
A co sklep ma do pijacych alkohol? Stroze prawa sa od egzekwowania prawa, a sklepy od spzedazy. A swoja droga, to przy kazdym sklepie powinna byc "laweczka", to takie polskie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zmarł ks. prał. Henryk Włoczewski Zmarł działacz konińskiej Solidarności, internowany i represjonowany górnik, Leszek Miller Komunikat o uroczystościach pogrzebowych Ks. Prałata Henryka Włoczewskiego Zmarł Dh. Wieńczysław Oblizajek Młodzież z ZST uszyła lalki dla UNICEF Zmarła Bożena Siwińska ,Prezes Oddziału PTTK w Koninie Z wizytą u Alana Super akcja kolskich strażaków Pół tony narkotyków Prezydent weźmie udział w nadzwyczajnym zebraniu Zgromadzenia Ogólnego ZMP