REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.03.2019 r. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Ocena: 2
3 1

Pułkownik Sztark patronem ulicy

Konin 20.03.2018 15:35

Pułkownik Sztark patronem ulicy

Wojewoda Wielkopolski zgadza się na zmianę nazwy ulica Andrzeja Benesza w Koninie na ulicę płk. Witolda Sztarka. Przypomnijmy, że z taką propozycją zwrócił się do Zbigniewa Hoffmanna – w imieniu konińskich kombatantów, Towarzystwa Przyjaciół Konina oraz Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego-  prezydent miasta Józef Nowicki.


Wcześniej Wojewoda Wielkopolski – na mocy ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej -  wydał zarządzenie zastępcze w sprawie nadania ulicy Andrzeja Benesza w Koninie imienia Stanisława Barańczaka.

Pułkownik Witold Sztark był koninianinem, Kawalerem Orderu Virtuti Militari. Zmiana nazwy ulicy Andrzeja Benesza na płk Witolda Sztarka jest więc doskonałą okazją do upamiętnienia mieszkańca miasta, który w wojnie obronnej 1939 r. dowodził największym oddziałem wojskowym – 18. Pułkiem Artylerii Lekkiej.

Henryk Data: 10.04.2018 13:23 ID:10070
Bardzo się cieszę. Pan płk., prof. Witold Sztark był wspaniałym nauczycielem matematyki; moim nauczycielem był w LO Konin w latach 1951-1955. Był wspaniałym CZŁOWIEKIEM. prof. dr hab. nt Henryk Kaźmierczak

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wiklinowe targi w Wierzbinku Od dziś we wszystkich gminach powiatu konińskiego działa system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach. Zmarł ks. Wiktor Krawczyk MIC Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu “Wielkopolski Rolnik Roku Foto - pstryk ... Na pociąg czy samochów ? Msza św. i spotkanie z br. Elia Cataldo Pożegnanie Turysty i Krajoznawcy Spotkanie sołtysów Jarmark Wielkanocny - informacja dla wystawców 100 dni, które ....