Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 19.08.2018 r. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Ocena:

Uwaga ! - Policjanci będą sprawdzać, czy używamy pasów

Konin 14.03.2018 10:13

Uwaga ! - Policjanci będą sprawdzać, czy używamy pasów

W czwartek 15 marca w całej Polsce prowadzone będą kontrole drogowe, podczas których szczególną uwagę policjanci zwracać będą na używanie pasów bezpieczeństwa. Kontrole dotyczyć też będą oczywiście dzieci i używanych przez nie urządzeń od przewożenia.


Problem nieużywania pasów bezpieczeństwa wydaję się być mniejszy, niż jeszcze kilka lat temu, jednak nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, jak bardzo ich używanie podnosi poziom bezpieczeństwa. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że zapięte pasy podczas wypadku mogą być przyczyną większych obrażeń, czy nawet śmierci. Jednak wszelkie testy zderzeniowe i badania jednoznacznie wskazują, że zapinanie pasów ogranicza ryzyko powstanie obrażeń, dlatego też zostało to wpisanie jako obowiązek każdego jadącego samochodem.

A skoro jest ot obowiązek, to policjanci muszą kontrolować jego przestrzeganie. Stąd co jakiś czas organizowane są działania mające na celu skontrolowanie jak największej ilości pojazdów i podróżujących nimi zarówno dorosłych, jak i dzieci. Takie właśnie kontrole policjanci w całej Polsce przeprowadzą właśnie jutro.

Mandat za nieużywanie pasów bezpieczeństwa to 100 zł i 2 punkty karne, ale to niewielkie uciążliwości, jakie mogą wynikać z popełnienia tego wykroczenia. Uderzenie w przeszkodę, czy inny pojazd przy niewielkiej nawet prędkości może spowodować duże obrażenia twarzy i głowy. Na ciało ludzkie podczas zderzenia działają potężne siły, a fizyki oszukać się nie da.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Foto - pstryk Stary Konin dziś o 17 Gwałtowna zmiana pogody ! No i jest ! Konińska Pielgrzymka - Niektórzy już u celu ... Konin po nawałnicy Kierowcy TIR-ów będą protestować w piątek, 17 sierpnia Strażacy z Turku wrócili ze Szwecji Czytelnicy piszą - Chodnik przy nowym Lidlu na Zatorzu Ponad 300 wspaniałych pojechało dla Lenki NOWY SKLEP LIDL W KONINIE