Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 20.08.2018 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Ocena:

Tuliszkowscy uczniowie na mistrzostwach wielkopolski

Tuliszków 14.03.2018 08:43

Tuliszkowscy uczniowie na mistrzostwach wielkopolski

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wybrali się do Poznania, gdzie odbywały się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W ramach tego wydarzenia uczniowie ze szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rywalizowali na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo. Organizatorami zawodów byli Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania.


W tym roku w imprezie brały udział dwie kategorie wiekowe, tj. 2005-2006 i 2007-2008. Uczniowie szkoły podstawowej, trenujący na co dzień w tuliszkowskiej sekcji judo, reprezentowali tym razem nie klub, a szkołę w Tuliszkowie, zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego. W zawodach wystartowali: Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Klaudia Tomaszewska, Maria Pakulska, Majka Poprawska, Łucja Pawlicka, Julia Powaga, Michalina Zientek, Marika Grześkiewicz, Norbert Maślanka, Jakub Moksik, Michał Brzózka, Antoni Ślesiński i Oliwier Chorążewski. Każdy z zawodników musiał stoczyć kilka walk by móc myśleć o miejscu na podium. Nie każdy mógł się cieszyć ze zdobycia medalu bo rywalizacja była zacięta. Z najlepszymi wynikami wrócili; Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Klaudia Tomaszewska – złoty medal, Majka Poprawska, Michalina Zientek, Łucja Pawlicka, Michał Brzózka, Maria Pakulska – srebrny medal, brązowy medal zdobył Jakub Moksik. Tuż za podium uplasowali się: Julia Powaga, Antoni Slesiński, Norbert Maślanka, Oliwier Chorążewski i Marika Grześkiewicz. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej wywalczyły puchary i dyplomy.

Michał Gaj, trener sekcji


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Foto - pstryk Stary Konin dziś o 17 Gwałtowna zmiana pogody ! No i jest ! Konińska Pielgrzymka - Niektórzy już u celu ... Konin po nawałnicy Kierowcy TIR-ów będą protestować w piątek, 17 sierpnia NOWY SKLEP LIDL W KONINIE Strażacy z Turku wrócili ze Szwecji Czytelnicy piszą - Chodnik przy nowym Lidlu na Zatorzu Ponad 300 wspaniałych pojechało dla Lenki