Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.06.2018 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Ocena:

Rekord Guinnessa - rozwinięcie dziesiętne liczby π

Stare Miasto 13.03.2018 13:31

Rekord Guinnessa - rozwinięcie dziesiętne liczby π

W środę 14 marca, dziesięcioro uczniów z klas IV – VII Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim, uczestników projektu mPotęga, weźmie udział w wielkim podsumowaniu Programu, które odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.


Prócz zwiedzania, wykładów i prezentacji podsumowaniu towarzyszyć będzie wyjątkowe wydarzenie – próba bicia Rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższej linii osób prezentujących rozwinięcie liczby Pi.

W związku z udziałem uczniów z Gminy Stare Miasto w IV Pikniku Matematycznym, zapraszamy do śledzenia facebookowej strony rekordu. Prezentowane są tam różne ciekawostki związane z liczbą Pi, a w dniu rekordu planowane jest prowadzenie relacji na żywo od godziny 11:20. Poniżej podajemy adres, dzięki któremu można towarzyszyć wirtualnie uczniom Szkoły Podstawowej z Liśca Wielkiego w wydarzeniu, które odbędzie się 14 marca w dzień liczby Pi.

www.facebook.com/rekordPi/

Na Facebooku powstał FanPage tego wydarzenia ,,Rekord z Liczbą Pi’’. Przekazujemy informacji o FanPage uczestnikom Pikniku oraz wszystkim zainteresowanym, by mogli śledzić na bieżąco informacje dotyczące Rekordu Polski.

Dodatkowo promujemy hastag o nazwie #rekordPi

Link do fanpage: https://www.facebook.com/rekordPi/


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Znikające jezioro z satelity Sprostowanie W czwartek o godzinie 12.00 zawyją syreny alarmowe Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny Do Wrześni pociągiem